Czytaj więcej:
Błękit między niebem a wodą okładka

Średnia Ocena:Błękit między niebem a wodą

"Przepiękna, nasycona emocjami opowiadanie o silnych, niedoskonałych kobietach; o emigracji, rozdzieleniu i cierpieniu; o odrodzeniu, rodzinie, wytrwałości i miłości. Jest rok 1947. W spokojnej palestyńskiej wiosce otoczonej gajami oliwnymi mieszka rodzina Baraka. Najstarsza córka, Nazmija, opiekuje się owdowiałą matką, która ma skłonność do błąkania się po okolicy i do dziwacznych zachowań. Brat, Mamduh, dogląda pszczół, a najmłodsza siostra, Mariam, kobieta o uderzająco cudownych różnobarwnych oczach, spędza całe dnie, rozmawiając z wymyślonym przyjacielem i pisząc. Kiedy w pobliżu wioski zbierają się wojska izraelskie, mieszkańcy nawet nie podejrzewają, jakie piekło ich czeka. Wkrótce domy stają w płomieniach i rodzina Baraka musi wyruszyć w długą drogę do Gazy. Ta wędrówka wystawi ją na najcięższą próbę. Sześćdziesiąt lat potem wnuczka Mamduha, Nur, mieszka w Ameryce. Zakochuje się w żonatym mężczyźnie, lekarzu pracującym w Palestynie, i wyjeżdża za nim do strefy Gazy. Tam poznaje Alwan, matkę Chalida – chłopca uwięzionego w swoim ciele, pogrążonego w głębokim błękicie snu, z którego nie może się obudzić. To dzięki Alwan Nur odkryje więzy pokrewieństwa, które przezwyciężają odległość, a nawet śmierć. Susan Abulhawa jest aktywistką na rzecz praw człowieka, biolożką i komentatorką polityczną. Założyła Playgrounds for Palestine, organizację, która tworzy place zabaw dla palestyńskich dzieci. Jej pierwsza powieść, „Wiatr z północy”, była międzynarodowym bestsellerem i została przetłumaczona na dwadzieścia sześć języków. Abulhawa mieszka z córką w Stanach Zjednoczonych. "

Szczegóły
Tytuł Błękit między niebem a wodą
Autor: Abulhawa Susan
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Błękit między niebem a wodą pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Błękit między niebem a wodą Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Błękit między niebem a wodą PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Triskel

    "Błękit pomiędzy niebem a wodą" jest powieścią autorstwa Susan Abulhawa, opowiadająca o silnych kobietach, które posiadają olbrzymią siłę przetrwania ale nie pozbawione są wad. Prawdziwa historia przenika czytelnika na wskroś i daje dużo do myślenia podczas czytania, brutalna rzeczywistość miesza się na kartach książki z magicznym klimatem. Autorka omawia prawdziwe życie kobiet, dzieje emigracji, rozłąki i woli przeżycia. Prześliczna opowieść, która pozostaje w myślach czytelnika na długo po odłożeniu lektury.Przenosimy się w burzliwy okres 1947 roku, trwa wojna między Palestyną, a wojskami izraelskimi. Poznajemy rodzinę Baraka, która stara się związać koniec z końcem i przeżyć po mimo wielu trudów codziennego życia. Pewnego dnia wojska izraelskie atakują ich wioskę, paląc domy i rozpętując istne piekło. Rodzina Baraka zmuszona jest do ucieczki, postanawiając udać się do Gazy, w nadziei na lepsze i spokojniejsze życie. Czy więzy pokrewieństwa przezwyciężą trudy wojny? Gdzie śmierć czyha na każdym kroku.Powieść pełna jest niespodzianek, a wątki fabularne potrafią nie raz zaskakiwać. Akcja jest szybka, a bohaterowie wiarygodni i ciekawie skonstruowani. Nazmija, Mariam czy Nur zaciekawiają własnymi losami, sprawiając, że nie możemy odłożyć książki choć na moment. Susan Abulhawa pisze mową barwnym i ciekawym, dzięki czemu lektura przebiega lekko i przyjemnie. Dzieje prawdziwych kobiet, którym przyszło żyć w bardzo niełatwych czasach emocjonują i sprawiają, że utożsamiamy się z ich losami. Zastanawiając się, cóż byśmy uczynili na ich miejscu. Autorka prezentuje okrutne piekło wojny, które miesza się z rodzinnymi dziejami i związkami, których nie jest w stanie rozdzielić nawet wojenna pożoga.Realizm i prawdziwość tej pozycji miejscami naprawdę poraża, wywołując gęsią skórkę i ciarki na plecach. Jest to jeden z większych zalet tej pozycji. Autorka zgłębiła opisywany temat i podzieliła się własnymi przemyśleniami z czytelnikiem, w sposób interesujący i wiarygodny. Miejscami wulgarne opisy mogą niektórych czytelników zrazić, jednak bez nich opowieść nie miałaby tak dosadnego przekazu. Książka ebook warta poznania, w szczególności dla osób pragnących bliżej poznać wojenne realia i porywające losy, niezwykłych, silnych kobiet. Burzliwa i emocjonująca opowieść ukazuje na każdej stronie, że dziewczyny posiadają olbrzymią siłę.http://fantasy-bestiarium.blogspot.com/2016/09/bekit-miedzy-niebem-woda-susan-abulhawa.html

  • Beata Igielska

    „Błękit pomiędzy niebem a wodą” to cudowna i wzruszająca saga, w której realizm przeplata się magią, a brutalne wydarzenia sąsiadują z liryzmem. Na okładkowej recenzji czytamy, że to „nasycona emocjami opowiadanie o silnych, niedoskonałych kobietach” – i to na pewno bardzo trafny opis.Kobiety są tu głównymi bohaterkami. To wyjątkowo silne postacie, które można nazwać heroinami, mimo iż nie są wyidealizowane – autorka omawia ich słabości, rozczarowania, błędy i dotkliwe, nieraz dramatyczne doświadczenia, które kładą się cieniem na całym życiu.To właśnie dziewczyny z rodziny Baraka dźwigają brzemię wojny, jaka pod koniec lat 40. minionego wieku rozgorzała pomiędzy Palestyną i Izraelem i właściwie trwa do dziś. Strefa Gazy, która mogłaby być pięknym, atrakcyjnym miejscem przyciągającym turystów z całego świata, stale należy do najniebezpieczniejszych i najbardziej zapalnych miejsc, w dodatku zrujnowanych i oszpeconych przez liczne ataki i zamachy.Akcja powieści obejmuje kilkadziesiąt lat, w ciągu których dziewczyny z palestyńskiej rodziny muszą stale borykać się z trudami codzienności, agresją ze strony wrogów, wędrówką w nieznane, która okupiona jest wieloma cierpieniami. Podczas, gdy ich mężczyźni zajmują się zbrojną walką, one muszą same stawiać czoła niebezpieczeństwom, też walcząc - o przetrwanie każdego dnia, co w praktyce nieraz okazuje się groźniejsze od strzelania do przeciwnika.W odróżnieniu od własnych ojców, braci i dorosłych synów, dziewczyny pozostają bezbronne, w dodatku odpowiadają nie tylko za siebie, lecz i za dzieci a także najmłodsze rodzeństwo. Właśnie ta potyczka o każdą godzinę, o przeżycie jej z godnością, wzbudza w czytelniku największy podziw.Susan Abulhawa stworzyła powieść, którą odczytywać można na wielu poziomach. Na pewno jest to barwna i cudownie opowiedziana saga a także historia mężnych kobiet, którym przyszło żyć w groźnych czasach.To też opowiadanie o destrukcyjnej sile wojny, jej niewyobrażalnych okrucieństwach, które są dziełem człowieka – tych samych rąk, które niedawno głaskały główki swoich dzieci, a teraz niszczą, grabią, gwałcą, torturują i zabijają. To zderzenie czasów pokoju z piekłem wojny jest tu porażające; niektóre sceny zapierają dech w piersiach i robią takie wrażenie, że ciężko się z niego otrząsnąć nawet po odłożeniu książki na półkę.W tym morzu okrucieństw jest jednak również miejsce na uczucia, urok i rodzinne związki, które potrafią przetrwać długą rozłąkę i olbrzymią odległość.Na uwagę na pewno zasługuje wysoki styl. Autorka umiejętnie wykorzystała fragmenty realizmu magicznego, co na pewno jest gratką dla fanów takiego sposobu opisywania rzeczywistości.Ciekawie stworzone zostały tu również różnorakie kontrasty, widoczne i w klimacie, i w języku, w którym dosadność i wulgarność współgrają z subtelnością i liryzmem.Polecam „Błękit…” każdemu, kto lubi i ceni niebanalne opowieści. BEATA IGIELSKA

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!