Czytaj więcej:
Biała królowa okładka

Średnia Ocena:Biała królowa

Mistrzyni powieści historycznej przedstawia pierwszy tom trylogii osadzonej w czasach bratobójczych potyczek zwanych w historii Anglii Wojną Dwu Róż. Wspaniała, przebogata historia, pełna namiętności, zdrad i potyczki o władzę skreślona piórem królowej gatunku.Król zakochuje się w pięknej wdowie i przed upływem miesiąca bierze ją w sekrecie za żonę. Gdy to małżeństwo wychodzi na jaw, Elżbieta i jej bliscy dostają się w sam środek bitew o władzę i wpływy na królewskim dworze, gdzie muszą stawić czoło starym wrogom, jak też świeżym rywalom.Philippa Gregory w przejmujący sposób oddaje historyczny tragedia poprzez dzieje dziewczyn - w "Białej Kklowej" główną bohaterką i narratorką jest Elżbieta Woodville, pierwsza plebejuszka, której dane było wyjść za mąż z miłości, i to za króla od młodości sposobionego do wojny. Elżbietą powoduje namiętność i ambicja - podczas gdy krzepnie na zdobytej pozycji, na plan pierwszy wysuwają się jej dwaj synowie, których późniejsze zagadkowe zniknięcie spędza sen z powiek historykom od stuleci, jako że dzieje dwóch książąt z Tower do dzisiaj są nieznane. Philippa Gregory swoim zwyczajem przedstawia własne, wyjątkowo silnie przemawiające do fantazji wytłumaczenie."Gregory potrafi tak poprowadzić własną opowieść, dodając domieszkę suspensu i intrygi, że czytelnik pozostaje pod jej wrażeniem od pierwszej do ostatniej strony" Times Record News"Przemawiające do fantazji opisy i dialogi przenoszą czytelnika w labirynt klaustrofobicznych korytarzy i świetnych komnat królewskiego pałacu" The Times"Wielkie brawa dla autorki za jej niesłychaną zdolność łączenia niepodważalnych faktów z absolutną fikcją, opartą jednakowoż na faktach, na znajomości tej krwawej i przerażającej epoki a także ludzkiej natury. Literatura i życie w jednym" Liz Smith, New York Post"Jasne, że nieźle być królem. Lecz jeszcze lepiej być Philippą Gregory, królową literatury dworskiej.” USA Today

Szczegóły
Tytuł Biała królowa
Autor: Gregory Philippa
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Książnica
Rok wydania: 2010

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Biała królowa pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Biała królowa Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Biała królowa PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Karesia

  Czytając "Białą Królową" czułam, jak zresztą nierzadko przy innych pozycjach Gregory, jakbym rzeczywiście przemierzała średniowieczne korytarze i ubierała cudowne suknie na uczty. Książka ebook historyczna, jednakże niemająca nic wspólnego z podręcznikiem do historii. Wiele dialogów, wartka fabuła, prosto można zżyć się z główną bohaterką. Jest wątek romansowy, są intrygi, jest nawet malutki fragment mitologii. Wydarzenia, co do których nie ma pewności, są zinterpretowane przez Gregory i podają ciekawy, możliwy przebieg historii. Zalecam przeczytanie pozostałych ebooków z serii, bo niektóre zdarzenia są opisywane w dwóch różnorakich ebookach z punktu widzenia innych osób, są również odniesienia do innych części.

 • Sanderus

  Słabsza książka ebook od najlepszych Gregory, np. "Kochanic króla".

 • Agnieszka Kobus

  Po książkę sięgnęłam, kiedy zaczęłam oglądać serial. Byłam ciekawa, co będzie dalej. Lecz książka ebook okazała się interesująca sama w sobie. Najbardziej wyjątkowe dla mnie jest to, że wszystko zostało przez autorkę przemyślane, historia układa się w logiczną, spójną całość, decyzje bohaterów wiarygodne i prawdopodobne.We wszystko (zgodnie z mentalnością średniowiecza) została włączona historia mitologicznej boginki rzek Meluzyny. Klątwa rzucona przez bohaterki wypełnia się. Niestety, uderza w nie same...

 • joanna77

  Zakochalam sie w tej autorce kazda jej powiesc przenosi nas w piękne czasy gdzie mozna przezyc fantastyczne przezycia .Biala krolowa przenosi mnie w swiat wojny kuzynow.Ukazuje jak niebezpieczne byly to czasy gdy o wladze walczyly., najblisze sobie osoby,kazda z ksiazek Gregory to piękne przezycie dla kazdego

 • Ewelin30n

  Następna powieść, jaką przeczytałam Philippy Gregory. Następna powieść, która wciąga od pierwszych stron.Kolejna opowieść o silnej kobiecie, która rozkochała w sobie króla, lecz też zasiadła na angielskim tronie.

 • mxf

  Autorka bardzo realistycznie opisała postać Elżbiety Woodville. Pomimo braku skrupułów, jakimi kierowała się Królowa, nie sposób nie wciągnąć się w jej opowiadanie i polubić. Zwłaszcza, w momentach, gdy cierpiała po stracie dzieci, rodziców i braci. Albo, gdy myślami była przy wojującym Edwardzie. Zalecam książkę fanom historii, bowiem o czasie zwanym Wojną Dwóch Róż słyszał zapewne każdy, lecz jeśli chcecie dowiedzieć się dokładniej jak przebiegał konflikt, a nudzi Was klasyczna podręcznikowa proza - zachęcam do zapoznania się z powieścią.

 • Haliczka

  Autorka jak nikt inny potrafi odmalować słowami historię - w tym wypadku historię średniowiecznej Anglii, i sportretować postaci z niebywałą pieczołowitością i autentyzmem. Dzięki temu czytając jej książki czytelnik ma okazję poznać cały koloryt, specyfikę i barwność minionych czasów, a także burzliwe dzieje i mentalność ówczesnych ludzi. Idealna książka, zwłaszcza dla historycznych pasjonatów.

 • mxf

  Philippa Gregory ma już w swoim dorobku ciekawą serię opowiadającą o losach dynastii Tudorów. Tym razem postanowiła cofnąć się jeszcze wcześniej i omówić dzieje dynastii walczących w tzw. wojnie dwóch róż. Przyznaję, że jest to moja pierwsza książka ebook tej autorki. Znalazłem dużo ocen, które mówią, że na tle wcześniejszych jest raczej słaba. Mnie się jednak bardzo spodobał sposób przedstawienia historii w formie pamiętnika. Gregory bardzo dokładnie uchwyciła krajobraz pogrążonej w wojnie Anglii. Ziemi, którą co kilka lat nawiedzały kolejne duże armie, pustosząc je i zabijając bliskich. Postacie są ciekawe, barwne i wiarygodne. Akcja dynamiczna i wartka. Początkowo odnosiłem wrażenie, że opowieść ta będzie takim ckliwym romansidłem, jak to piszą kobiety, ograniczającym się wyłącznie do dialogów i długich opisów, tudzież okraszonych namiętnymi scenami łóżkowymi. Na szczęście dla mnie opowieść nie jest utrzymana w formie Harlequina, scen miłosnych nie było, a jedynie wzmianki o nich.

 • Isadora

  Elżbieta Woodville dużo zyskała wkładając koronę królowej Anglii, lecz równie dużo straciła. Liczni członkowie jej rodziny ginęli w wojnach, padali ofiarami spisków i bezpardonowej potyczki o władzę. Do najtragiczniejszych zdarzeń należy z pewnością tajemnicze, do dzisiaj niewyjaśnione zniknięcie dwóch królewskich synów z twierdzy Tower. Jedna z najpopularniejszych odsłony głosi, że książąt pozbył się ich stryj, król Ryszard, jednak autorka podaje inne wyjaśnienie, które mnie osobiście przekonuje znacznie bardziej. Dzieje białej królowej pełne są niedomówień i sekretów, co dało autorce spore pole do popisu. Phillippa Gregory oferuje czytelnikowi swoją wersję niektórych, niedostatecznie udokumentowanych zdarzeń z życia Elżbiety, które uzupełnione faktami historycznymi brzmią nadzwyczaj logicznie i przekonująco. Nie sposób oprzeć się jej pełnej rozmachu wizji a także sugestywnej i żywej narracji, które czynią z autorki prawdziwą mistrzynię. Niezależnie od tego, czy omawia wygląd sukni czy mor

 • kasandra

  Po przeczytaniu książki „Kochanice króla” Philippy Gregory,która wywarła na mnie niemałe wrażenie czułam, że muszę znowu zasmakować twórczości pisarki.Co dziwne, nie przepadam za powieściami historycznymi, lecz styl tej autorki zdecydowanie mi odpowiada. Po szybkim zastanowieniu zabrałam się za czytanie „Białej królowej”.Książka wciągnęła mnie bez reszty. Idealny styl autorki, wyjątkowo rozbudowana fabuła, liczne wątki i zależności to tylko początek. Bohaterowie są szczegółowo opisani a żywy, bardzo plastyczny mowa dodaje świeżości i realności całej opowieści. Poza tym znaczna element wydarzeń opiera się na autentycznych zdarzeniach historycznych, które na dodatek są wzbogacone wpleceniem interesujących wątków fikcyjnych. Tajemnice, intrygi, życie na dworze królewskim z wszystkimi plusami i wadami a także złożone zależności rodzinne to przedsmak czekających nas wrażeń, na które serdecznie Was zapraszam:). „Biała królowa” to intrygująca książka,przy której z pewnością miło spędzicie czas.

 • Fashionpart

  ,,Biała królowa” jest wspaniałą powieścią zbudowaną wokół historii dworu angielskiego. Dużo wątków autorka poprowadziła inaczej niż było w rzeczywistości, lecz sama pisze , że w tej pozycji lekko sobie ,,pofolgowała” i puściła nieco bardziej niż w innych własnych pozycjach wodze fantazji. Dzięki czemu możemy czytać idealna i barwną powieść, pełną zarówno zabawnych jak i smutnych scen. Pani Gregory bardzo szczegółowo opisuję konwenanse panujące w XV wieku, tradycje a także wierzenia jakie były słynne w tamtych czasach. Ponadto bardzo spodobała mi się legenda o morskiej bogini Meluzynie i wszystkie późniejsze do niej nawiązania. Opowiadanie ta, pozwala przenieść się w bardziej mistyczny, tajemnicy obszar a także niesie za sobą bardzo ważną naukę o tym jak kluczowe jest zaufanie .Philippa Gregory jest niewątpliwie mistrzynią w swoim fachu ! Po przeczytaniu ,,Białej królowej” widać, że miłuje to co robi i sprawia jej to olbrzymią przyjemnoś!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!