Czytaj więcej:
Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza okładka

Średnia Ocena:Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza

Witaj w świecie 97-godzinnych tygodni pracy. W świecie decyzji, od których zależy życie. W świecie stałego tsunami płynów ustrojowych. W świecie, w którym dziennie zarabiasz mniej niż szpitalny parkometr. Pożegnaj się więc z bliskimi i przyjaciółmi… …i witaj w świecie lekarza stażysty! Spisywana potajemnie po niekończących się dyżurach, bezsennych nocach i przepracowanych weekendach książka ebook komika i byłego lekarza Adama Kaya Będzie bolało to szczery do bólu opis jego potyczki na pierwszej linii frontu brytyjskiej służby zdrowia. Z zabawnych, przerażających i wzruszających zapisków Kaya dowiecie się wszystkiego, co chcieliście wiedzieć (i czego wolelibyście nie wiedzieć) o życiu lekarzy na oddziale i poza nim. Uwaga! Lektura tej książki może pozostawić blizny! "Niesłychanie zabawna i rozdzierająco smutna." Jonathan Ross "Będziecie się śmiać, płakać, i ponownie śmiać." Dean Burnett "Jeśli planujecie przeczytać w tym roku jedną jedyną książkę, wybierzcie tę." „Daily Express” "Tak klinicznie zabawna i tak ważna, że powinna być na receptę." „Guardian” "Kupcie, ukradnijcie albo wyżebrajcie od kogoś egzemplarz tej książki. Kay ma poczucie humoru ostre jak skalpel, a jego diagnozy są niezwykle gorzkie." Lorraine Kelly "W równym stopniu śmieszy, co chwyta za serce. A mocno chwyta za serce (i śmieszy)." Charlie Booker "Jako hipochondryk trochę bałem się przeczytać książkę Adama Kaya. Na szczęście jest niezwykle zabawna. Tak zabawna, że ze śmiechu nabawiłem się przepukliny." Joe Lycett "Czytając te zapiski, równie nierzadko śmiałam się co płakałam. Adam stworzył wspaniałą narrację. To naprawdę błyskotliwa książka." prof. Clare Gerada, była przewodnicząca Królewskiego Kolegium Lekarzy Rodzinnych, odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza
Autor: Kay Adam
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Insignis
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Paulina K.

    Muszę przyznać, że od czasu do czasu lubię zapoznać się z tego typu literaturą, mającą w sobie nieco fabuły, jednocześnie przypominającą formę reportażu. Adam Kay zaczynał praktycznie od zera. Wiedział jednak, że chciałby zostać lekarzem, podobnie jak większość jego bliskiej rodziny. Omawia początki własnej ,,kariery", wymagającej pracy nierzadko po wyznaczonych godzinach, bez większego prawdopodobieństwa na otrzymanie urlopu. Omawia kolejne szczeble własnej medycznej kariery, jak zmieniał szpitale, przypadki, jak zdobywał wiedzę z zakresu ginekologii. Pisze o własnych sukcesach, przypadkach pacjentek, przyjaciołach, partnerze. Najwięcej jednak w nim historii pracy w kolejnych placówkach. Na początku każdego rozdziału twórca zapoznawał nas pobieżnie z tym, co się zmieniło w jego życiu, jakie obecnie panują warunki w służbie zdrowia. Najbardziej jednak lubiłam czytać element pamiętnikową, gdzie pisarz zapoznawał nas ze własnymi kolejnymi przypadkami. Książka ebook z jednej strony niesie ze sobą pozytywny oddźwięk - ratowanie ludzkiego życia, przyjmowanie porodów, nierzadko sytuacje dramatyczne. Z drugiej jednak wyziera z tych stron pewien żal i smutek do warunków, jakie panują wobec pracowników. Adam Kay ostatecznie zrezygnował z pracy w szpitalu. Jeśli chcecie się dowiedzieć dlaczego tak się stało, zalecam Wam zapoznanie się z książką ,,Będzie bolało". To fascynująca opowiadanie młodego mężczyzny, wkraczającego w dorosłość, dowiadującego się coraz więcej niuansów o swoim przyszłym, jak miał nadzieję, zawodzie. To historia, która chwyta za serce. Nie przejdziecie obok niej obojętnie. To wydanie jest niezwykłe nie tylko ze względu na serialową okładkę, lecz także przedmowę autora, która została opublikowana w tym utworze.

  • zaBOOKowana

    Adam Kay opowiada o własnej pracy w roli stażysty w brytyjskim szpitalu. Jeszcze nie jest doktorem w oczach kumpli po fachu, jednak już doktorem dla pacjentów, dyrekcji szpitala i pielęgniarek ze szpitalnego oddziału. To dziennik, swoisty pamiętnik opowiadający o wielu miesiącach pasjonującego stażu na wielu oddziałach, w tym najistotniejszym dla Autora – położniczym a także karkołomnej pracy i ogromnej odpowiedzialności, która spoczywa na barkach lekarza. To z jednej strony reportaż, a z drugiej strony lekko napisana opowieść z humorem. Nie jest to opowieść – nie znajdziecie tu rozbudowanych dialogów i wielu bohaterów. To relacja Autora, a zarazem głównego bohatera z linii szpitalnego frontu. Adam doświadcza zderzenia z codziennością, wielogodzinnych dyżurów, niełatwych pacjentów. Spotykają go też dobre rzeczy, takie jak niesienie pomocy chorym pacjentom, dużo udanych operacji, rozmów, słów wsparcia. Niestety w takim zawodzie trzeba też liczyć się z poczuciem porażki. To majstersztyk w kwestii połączenia pamiętnika z dramaturgią codzienności szpitalnej, humoru i szczypty ironii. Dodam, że na podstawie książki powstał serial na platformie Canal+, a książka ebook doczekała wydania w okładce filmowej, która zachęca do obejrzenia. Choć to przede wszystkim kawał dobrej literatury, obok której nie można przejść obojętnie. Polecam!

  • Anonim

    💉BĘDZIE BOLAŁO💉 Książkę czytało mi się trochę jak pamiętnik, w którym znajdują się wpisy Adama po szczeblach kariery od młodszego lekarza po konsultanta specjalizującego się w ginekologii. Dowiedziałam się z tej pozycji wiele więcej niż chciałam, a o samym porodzie zdecydowanie za dużo! Trudno było przyzwyczaić się do formatu tej książki, bo niektóre wpisy były tak krótkie jak żarty typu: „Puk, puk. Kto tam?”. Kiedy jednak przywykłam, nie mogłam przestać czytać. Pełna czarnego humoru, nie raz uśmiałam się w głos. Dla balansu, znajdują się również rozdziały, w których mam wrażenie twórca przekroczył granice. Na szczęście stanowiły około 10% książki. Sądzę również, że przypisy wyjaśniające procedury medyczne były bardzo interesujące, nie będąc przy tym zbyt nachalne, jak czasami potrafią. Lecz książka ebook to nie były tylko śmiechy i żenujące sytuacje, było dużo wzruszających historii, które przywracały mnie na ziemie. To nie jest opowieść pełna fikcyjnych żartów, to książka ebook pełna prawdziwych ludzi z poważnymi problemami. Bardzo wyczerpująca temat. Proces zostania lekarzem, funkcjonowanie opieki medycznej, ubezpieczeń. Dzięki niej bliżej możemy poznać osoby za białym fartuchem. Jeżeli lubisz pamiętniki medyczne i czasami parsknąć śmiechem, to ta pozycja jest dla Ciebie! 💉

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!