Czytaj więcej:
Basia i przyjaciele. Titi okładka

Średnia Ocena:Basia i przyjaciele. Titi

Titi idzie z rodzicami na plac zabaw. Zwykły spacer zostaje przerwany przez nieprzyjemne spotkanie. Przed Titim piętrzą się pytania, które nie zawsze mają łatwe odpowiedzi. Czy słowa mogą mieć kolory? Czy mogą ranić, jak ciężkie szare kamienie? Czy da się uleczyć zadane słowami rany? I jak sobie z tym poradzić, gdy jest się małym chłopcem z Haiti?  "Basia i przyjaciele" to świeża seria przygotowana specjalnie dla trochę starszych czytelników "Basi", którzy chętnie poznają bliżej jej przyjaciół i ich codzienne problemy. To przepełnione całą gamą emocji historie o relacjach z rówieśnikami i rodziną.

Szczegóły
Tytuł Basia i przyjaciele. Titi
Autor: Stanecka Zofia, Oklejak Marianna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Egmont Polska Sp. z o.o.
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Basia i przyjaciele. Titi pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Basia i przyjaciele. Titi Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Basia i przyjaciele. Titi PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anonim

  Basia i przyjaciele- Titi to bardzo wzruszająca książka, poruszająca temat rasizmu. Mały chłopczyk Titi, który przeżył trzęsienie ziemi na Haiti zostaje adoptowany przez polską rodzinę. Chodzi do przedszkola, ma przyjaciół i jest szczęśliwy do czasu, gdy nie zostaje nazwany "brudasem i czarnuchem"... Czytając tę książkę własnej 5-letniej córce musiałam mocno się starać, żeby łzy nie polały się ciurkiem, choć drżący głos zdradzał wszystkie emocje. Bardzo genialna i pouczająca treść, jak w każdej książce pdf o Basi... Warto je mieć na własnej półce.

 • Agnieszka Styczyńska

  Jak zawsze książki z Basią uczą dzieci empatii i tłumaczą im otaczający ich świat, który nie zawsze jest dla nich zrozumiały. Basia ma kolegę. Titi jest chłopcem, który ma za sobą ciężkie przeżycia i od jakiegoś czasu mieszka w Polsce. Titi ma czarny kolor skóry i niestety nie zawsze spotyka się z ciepłym przyjęciem. Zalecam dla każdego rodzica, żeby w jasny sposób móc wytłumaczyć, dlaczego nie powinno się śmiać z innych.

 • Anna Tereska

  Wnuczka kolekcjonuje serię "Basia i... " Tej pozycji brakowało jej. Czekamy na więcej.

 • Northman1984

  Krótka, prosta... i cudowna opowiastka o tolerancji. Nie miałem prawdopodobnie okazji trzymać w rękach bajki, krótkiej historyjki, albo również czegoś innego w tym guście przeznaczonego dla dzieci, opowiadającego o tolerancji... aż do teraz. Tylko 24 strony... a tyle treści, i to tak zrozumiałej dla małego dziecka! Titi nie jest taki jak inny. Jest wytykany palcami, nazywany "brudasem", "czarnym", "muslimem" ... Pogarda spotyka go na każdym kroku. Spotyka go Basia; smaruje buzię ziemią, twierdzi że również jest "brudasem", "muslimem"... i wszyscy wokół zaczynają rozumieć, jak strasznie do tej pory krzywdzili Titiego... Proste, prawda? I jakie cudowne w swej prostocie... Gorąco polecam. Naprawdę gorąco. Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki. Recenzja znajduje się także na moim blogu: http://cosnapolce.blogspot.com/2017/04/basia-i-przyjaciele-titi-zofia-stanecka.html Zapraszam!

 • Barbara

  Czarnoskóry chłopczyk Titi znalazł świeżych rodziców a także świeży dom w Polsce. Mieszka tu dopiero od roku i nie rozumie jeszcze, że inny kolor jego skóry, może stanowić dla kogoś problem. Podczas miłego, beztroskiego spaceru zderza się z szarą codziennością. Zostaje słownie zaatakowany. Pojawiają się takie obrzydliwe i krzywdzące określenia jak: brudas, czarnuch, nierób. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Czy czarny jest naprawdę brzydki? Na szczęście Titi może liczyć na własnych rodziców i przyjaciół. Dzieci dowiedzą się, jak prosto kogoś zranić słowem, że w gruncie rzeczy każdy z nas jest inny. Mamy różnoraki kolor włosów, oczu, więc dlaczego kolor skóry miałby stanowić problem? "Basia i przyjaciele. Titi" to opowiadanie o nauce zrozumienia, akceptacji i odmienności.

 • yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com

  Oto następna książka ebook o Basi, na naszej półce pierwsza z serii "Basia i przyjaciele", dotykająca trudnego tematu i trudniejsza w odbiorze, ponieważ przeznaczona dla trochę starszych dzieci niż wcześniejsze Basiowe przygody. "Basia i przyjaciele. Titi" to pełna kolorów opowiadanie o małym chłopczykowi z Haiti, którego pierwszy raz w życiu skrzywdzono słowem. Titi jeszcze nie zna wszystkich otaczających go słów, w Polsce mieszka bowiem dopiero od roku. Jednak słowa mienią się przed nim barwami tęczy, rozkwitają jak kwiaty, są przyjemne i dobre, aż do chwili, kiedy chłopczyk odkrywa, że wściekłość jest czarna. Pewnego dnia, w drodze na plac zabaw, Titi przypadkowo wpada na starszego pana. Zanim chłopczyk zdąży się unieść z ziemi, padają w jego kierunku okrutne, pełne pogardy słowa, które przygniatają go i wywołują w dzidziusiowi strach. Czarnuch, brudas, uchodźca, nierób, ... choć chłopczyk słyszy te słowa po raz pierwszy, czuje, że są one złe. W jego obronie stają rodzice, jednak złe słowa już rozgościły się w jego głowie i zaczęły się kłębić tak długo, aż nie znalazły ujścia. Titi wybucha jakiś czas później, podczas zabawy z rówieśnikami. Wyrzuca z siebie słowa, które tak bardzo go zabolały "Jestem czarnuchem". Na szczęście są przy nim przyjaciele i potrafią pokazać chłopcu, że czarny nie jest brzydki, nie jest brakiem, ani pustką, czarny nie znaczy gorszy. "Basia i przyjaciele. Titi" to książka ebook poruszająca niełatwy i niestety ciągle aktualny w naszym społeczeństwie temat braku tolerancji. Prezentuje ona, jak prosto jest skrzywdzić drugiego człowieka. Nie trzeba nawet podnosić ręki, starczy wypowiedzieć słowo. "Basia i przyjaciele. Titi" uczy dzieci wrażliwości na ludzką krzywdę i akceptacji. Zaprezentowana przez autorkę, spontaniczna reakcja towarzyszy Titiego wzrusza i jednocześnie pokazuje, że z tak niełatwej sytuacji jest łatwe wyjście. "Basia i przyjaciele. Titi" to lektura naprawdę warta polecenia. Fotografie tej i innych ebooków o Basi, znajdziecie na moim blogu, zapraszam http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2017/04/basia-i-przyjaciele-titi-z-stanecka-m.html

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!