Czytaj więcej:
Autobiografia Stalina okładka

Średnia Ocena:Autobiografia Stalina

Stalin umiera. Dusi się na oczach wszystkich. Niespodziewanie półprzytomny wódz otwiera oczy i ujawnia miejsce, gdzie w starej skrzyni ukryta jest jego autobiografia. Okrutna prawda w końcu może wyjść na jaw.Wstrząsająca opowieść Louriego w mistrzowski sposób łączy prawdę z fikcją. Pisarz wnika w umysł psychopatycznego mordercy, w którym żądza władzy łączy się z przebiegłością i demonicznym okrucieństwem. Zagląda za kulisy wielkiej historii i szuka odpowiedzi na pytanie: jak rodzi się zbrodniarz? Dyktator, złodziej, niedoszły pop, car wszechświata i szatan. Józef Stalin ma dużo twarzy.Richard Lourie stworzył koszmar, od którego nie sposób się oderwać.

Szczegóły
Tytuł Autobiografia Stalina
Autor: Lourie Richard
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Autobiografia Stalina pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Autobiografia Stalina Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Autobiografia Stalina PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • anka2209

  Książka ebook w bardzo ładnym wydaniu, sztywna okładka. Bardzo nieźle się czyta. Zawiera fakty o których na co dzień się nie mówi i nie czyta. Zalecam każdemu kto pragnie poznać ciekawą historię Stalina.

 • Katarzyna

  Louriemu udało się ukazać w sposób arcyciekawy zarówno Trockiego, jak i samego Stalina. Twórca zrobił rzecz rzadko spotykaną w literaturze, można ją określić jako maksymalne wczucie, utożsamienie się z tytułowym bohaterem, wejście w jego umysł. Lourie idealnie odmalował portret despoty, zabójcy milionów ludzi, który jest owładnięty jedną obsesją, a jest nią zdrada. Potwierdza się w tym wypadku powiedzenie - każdy sądzi według siebie. Ciężko omówić nastrój książki i nakreśloną psychikę a także osobowość Stalina. Najlepiej przekonać się o co dokładnie chodzi i na ile autorowi się udał zamiar, czytając książkę.Richard Lourie to dziennikarz i powieściopisarz, niegdyś ulubiony student, a później współpracownik Czesława Miłosza. Lourie ma dar sięgania do historycznego zła, mieszania faktów historycznych z fikcją literacką, lecz czyni to w taki sposób, że zmusza nas do zastanowienia nie tylko ponad historią i jej meandrami, lecz także ponad życiem w ogóle.

 • Tula

  Uniwersum Stalina to przestrzeń, gdzie mimo iż piszczy bieda, wyższość jego osoby jest ewidentna. Człowiek, który już od dzieciństwa był od innych lepszy, lepiej się uczył, był bardziej oczytany, inteligentny nie mógł zostać kolejnym popem, co gorsza, miał tego świadomość. Ta świadomość właśnie doprowadziła do zguby setek tysięcy ludzi, do śmierci mężów, synów i dzieci. Ta wstrząsająca opowiadanie zostaje w ludziach na długo. Rewelacja.

 • Witkac

  Co wspólnego ma Frida Khalo ze Stalinem ? W jakim stopniu syn Trockiego poświęcił własne życie ojcu. Jaka była prawdziwa przyczyna śmierci Lenina ? Masa pytań, dużo odpowiedzi, choć nie należy popadać w naiwność, wszak należy pamiętać, że opisywane incydenty są opowiadane z perspektywy Stalina. Osoby, której prawdomówność względem siebie samego podlega wątpliwości.... Niemniej, serdecznie zalecam !

 • Tomson

  Stale nie mogę wyjść z podziwu dla tego człowieka. Może to kontrowersyjne, lecz tak, podziwiam go, że potrafił być tak okrutny, że wzbudzał respekt, aż do puszczenia zwieraczy, że nie wahał się eliminować zagrażające jednostki. A autora podziwiam za to, że odważył się napisać Autobiografię złoczyńcy z perspektywy jego samego. To wielka sztuka, sztukmistrzowi się udała, dlatego polecam.

 • buster

  Świetne połączenie historii i fikcji literackiej pozwoliło na wykreowanie ciekawej intrygi wpisanej w życie Stalina. Ramy czasowe powieści zamykają się w końcu lat trzydziestych ubiegłego stulecia, kiedy Józef Stalin spisuje swoje wspomnienia w odpowiedzi na własną biografię tworzoną przez Lwa Trockiego. W takiej sytuacji podejmuje decyzję o zamordowaniu przebywającego w Meksyku komunisty, na co czasu tak naprawdę jest niewiele, bo Trocki w każdej chwili może odkryć skrywaną przed światem tajemnicę Stalina. Richard Lourie stworzył elektryzującą „Autobiografię Stalina”, w której zrekonstruował psychikę bezwzględnego władcy i zbrodniarza.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!