Czytaj więcej:
Atlas przygód zwierząt okładka

Średnia Ocena:Atlas przygód zwierząt

Bogato ilustrowane kompendium wiedzy o przyrodzie, dzięki któremu poznasz najodważniejsze zwierzątka świata.  Prześledź mapy siedmiu kontynentów i odkryj, co robią zwierzęta, żeby przetrwać kolejne pory roku. Zdecyduj, czy pragniesz popłynąć z narwalami w niebezpieczną podróż przez lodowce w poszukiwaniu pożywienia, wychowywać dzieci z orangutami na Borneo czy uprawiać wspinaczkę górską z pandami w Chinach. W którąkolwiek podróż wyruszysz, czeka cię niezapomniana przygoda w jednej z czterech stron świata. Zobacz nad 30 scen z życia zwierząt. Dla młodych poszukiwaczy przygód każda strona jest okazją, by odkryć setki szczegółów i przyswoić sobie mnóstwo wiadomości.

Szczegóły
Tytuł Atlas przygód zwierząt
Autor: Hawkins Emily, Williams Rachel
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Atlas przygód zwierząt pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Atlas przygód zwierząt Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Atlas przygód zwierząt PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Cytryniaki

  ATLAS PRZYGÓD ZWIERZĄT jest fantastyczną pozycją dla ciekawskich. Zainteresuje ona nie tylko maluchy, lecz także starsze dzieci w wieku szkolnym. Świat przyrody jest cudowny i właśnie ta pozycja przybliża do niego czytelników. Zdecydowanie POLECAM!

 • Iwona_C_

  Książka ebook niesie za sobą dużą wartość merytoryczną. Lecz wiedza przekazana w niej jest przedstawiona w wyjątkowo przystępny sposób, na zasadzie ciekawostek i omówiona tak, by zachęcić dzieci do poznawania tajemniczego świata przyrody. http://www.czytajac.pl/2017/04/atlas-przygod-zwierzat/

 • Agnieszka Mazur

  Mój syn przeżywa właśnie okres fascynacji światem zwierząt. Z entuzjazmem oglądamy filmy przyrodnicze, mały regularnie wypytuje mnie o zwyczaje czy dietę konkretnych stworzeń. Uczy się też, na których kontynentach można je spotkać. I robi to z własnej, nieprzymuszonej woli. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ sama chętnie kształcę się w tym zakresie. "Atlas przygód zwierząt" to więc dla nas pozycja obowiązkowa, a do tego po prostu świetna. Całkowicie spełnia moje oczekiwania. Jest tu podział na kontynenty, ładne ilustracje i mnóstwo ciekawostek o zwierzętach. Edukujemy się z tą książką regularnie i sprawia nam to olbrzymią przyjemność :)

 • Marta Rajchel

  Dopiero co trzymaliśmy w rękach Atlas miast, a już NK wydało kolejną perełkę dla fanów zwierząt Atlas przygód zwierząt. Ta też imponujących rozmiarów księga, to cudownie ilustrowana kopalnia ciekawostek ze świata przyrody, po którą warto sięgnąć. Ze względu na zainteresowania Tymka, mamy w domu mnóstwo ebooków o zwierzętach, lecz nowe zawsze witamy z dużym entuzjazmem. Atlas przygód zwierząt robi wrażenie już samą wielkością, a treść i ilustracje tylko potęguje te wrażenia. Atlas został podzielony według kontynentów, a na mapach przed każdym z nich oznaczono występujące w różnorakich krajach zwierzęta. Każda rozkładówka poświęcona jest innemu gatunkowi. To co przede wszystkim rzuca się w oczy, to wielkie ilustracje Lucy Letherland, które idealnie obrazują duże migracje i nietuzinkowe zachowania zwierząt. Realistyczne i dokładne, a jednocześnie wszystkie posiadają fragment humorystyczny (hipopotam śpiący pod wodą na podusi, delfiny łowiące sardynki za pomocą siatek czy płomykówki szykujące się do snu w szlafmycach). Można się zabawić z dzieckiem w wyszukiwanie co dziwniejszych gadżetów:) I teraz najważniejsze! Nie zawiodłam się na tekście. Nierzadko się zdarza, że książka ebook przykuwa wzrok ilustracjami, natomiast tekst pozostawia dużo do życzenia. I nie chodzi o to, że jest pełen błędnych informacji (choć i takie sytuacje się zdarzają), lecz o fakt, że nie są one dostosowane do wieku młodego czytelnika. Nużą encyklopedycznymi faktami i tyle. Tutaj autorki postawiły na ciekawostki ujęte w krótkich, rozrzuconych po całej stronie tekstach, skupiając się na konkretnych zachowaniach zwierząt, nierzadko zupełnie mi nieznanych. Nawet dłuższy tekst umieszczony w rogach rozkładówek przybliżający konkretny gatunek, to pozbawione cyferek fakty, które zachęcają do śledzenia ilustracji i poszukiwania więcej informacji. Na każdej stronie znajdziecie również malunek zwierzaka z opisem najistotniejszych cech. O jakich zwierzętach tu mowa? Raczej nie znajdziecie tu zadziwiających osobników widzianych pierwszy raz w życiu, lecz odnoszę wrażenie, że właśnie o to chodziło autorkom. Aby pokazać wyjątkowe osobowości i zwyczaje tych gatunków, które wydają nam się nieźle znane. A tu niespodzianka! Sami się przekonacie. Atlas przygód zwierząt to książka, którą można oglądać i czytać już z najmłodszym przedszkolakiem. Ze względu na niewielką ilość tekstu przedstawionego w formie ciekawostek, na pewno nie będzie nużąca. To doskonały pierwszy atlas dla małego i wielkiego miłośnika przyrody!

 • Justina

  Nowość, która mnie osobiście nie powaliła na kolana. Początkowo liczyłam na realistyczne obrazki i interesujące przedstawienie życia wybranych zwierząt. Wiele treści, to na plus. Kontynenty przedstawione są dokładnie, nawet z podpisem większych państw. Super. Ilustracje z jednej strony realistyczne, z drugiej pojawiają się fragmenty fantastyczne: foki grają piłką plażową, delfiny łowią sardynki przy pomocy sieci, lub pingwiny łowią wędkami ryby. Brak konsekwencji. Gdzieniegdzie obrazki lepsze, dokładniejsze, a w innych miejscach jakby rozjechane... np. nurkujący niedźwiedź polarny. Bo jest cała masa ebooków dla dzieci o podobnej treści, ta mnie nie zainteresuje. Szkoda.

 • Marta mama chłopców - Książeczki synka i córeczki

  Najszczerszą i najprawdziwszą prawdą jest to, że jesteśmy tą książką zachwyceni z wielu względów. Na przykład dlatego, że mimo takiego ogromu informacji nie ma ona zbyt dużo tekstu co jest olbrzymim plusem. Czytanie ciurkiem masy tekstu opisującego naukowe rzeczy nie jest wcale zbyt przyjemne. Tutaj na pewno nie grozi nam nic takiego, wręcz przeciwnie. Wszystko opisywane jest krótko, zwięźle, na temat, za pomocą prostego, zrozumiałego języka. Kolejnym plusem są duże obrazki przedstawiające scenki z życia naszych zwierzęcych bohaterów. Pozostaje mi powiedzieć Wam jeszcze kilka słów o samym wyglądzie tego atlasu i tutaj także jest o czym opowiadać. Na przykład to, że jest on wielki, naprawdę duży bo ma niemal 40 cm wysokości! Ma oczywiście sztywną okładkę, która zdecydowanie przyciąga wzrok, prawda? Kartki wewnątrz są matowe, lecz nie ma to raczej zbyt wielkiego znaczenia. Wszystko jest bardzo kolorowe i ładne. Ilustracje doskonale prezentują nam to o czym czytamy. I chociaż w takich ebookach zdecydowanie wolę prawdziwe zdjęcia, to tutaj naprawdę zupełnie nie przeszkadza mi, że zwierzaki i ich otoczenie są rysowane, a nie fotografowane :) Jestem szczerze oczarowana tą książką. Ogromnie zalecam zarówno w imieniu swoim jak i mojego syna. Czytamy wspólnie i wspólnie również się nią zachwycamy. Teraz Wasza kolej ;)

 • jezyna122

  Muszę przyznać, że jestem coraz bardziej zauroczona tytułami, które oferuje ostatnio Nasza Księgarnia swoim młodszym czytelnikom. I ten oto atlas zwierząt, też całkowicie podbił moje serce. Ogromne wydanie w twardej oprawie z barwną, interesującą okładką, już samym swoim wyglądem przyciąga uwagę. Nie zawodzi też jego zawartość. Autorzy zapraszają nas w podróż przez siedem kontynentów w celu obserwacji i poznania różnorakich gatunków zwierząt. Dowiemy się jak zwierzątka radzą sobie w przyrodzie, jakie odbywają wędrówki, jakie mają zwyczaje i które z nich są najodważniejsze. Ogromnie dużą rolę odgrywają tu ilustracje Lucy Letherland, ogromnie barwne i szczegółowe, niejednokrotnie w sposób żartobliwy przedstawiają przedstawicieli poszczególnych gatunków. Książka ebook jest ogromnie przejrzysta, każdy kontynent potraktowany bardzo dokładnie, a mnóstwo ciekawostek zdecydowanie poszerza wiedzę o zwierzętach nie tylko dzieciakom lecz i również starszym czytelnikom. Wędrówkę zaczynamy w Afryce, miejscu zdumiewających zjawisk w świecie przyrody. To na jej terenie występuje ogromna różnorodność zwierząt, które wypracowały swoje metody na przetrwanie np. antylopy gnu potrafią przemierzyć nawet 3000 kilometrów w ciągu roku, w poszukiwaniu wody i świeżej trawy, która jest jej głównym pokarmem. Autorzy, na każdej stronie umieścili wiele ciekawych ciekawostek, niejednokrotnie idealnie zilustrowanych. Sądzę tylko, że książka ebook ma jedną zdecydowaną wadę. Jak zacznie się ją przeglądać, zdecydowanie traci się poczucie czasu i prosto zapomnieć o reszcie świata, a co za tym idzie, o naszych bieżących obowiązkach. Wiadomo przecież, że podróże nie tylko kształcą lecz i zabierają jakiś odsetek czasu, lecz w tym wypadku jakże użytecznie wykorzystanego. Uważam, że bardzo niezła była w przypadku tej książki współpraca między autorami a ilustratorem. Wiele wiadomości, jest bardzo idealnie przedstawionych graficznie, dzięki czemu w podróż ze zwierzętami mogą wyruszyć już młodsze dzieci. Mało tego, wszyscy mają do wykonania pewne zadania, które nie tylko trenują wzrok i spostrzegawczość (wyszukać pewne fragmenty wcale nie jest łatwo) lecz również i pozwalają na łatwiejsze przyswajanie wiadomości. Ogromnie kluczowe są dla mnie w tym opracowaniu kolory ilustracji. Nie mamy tu do czynienia z tak modnymi stonowanymi barwami leż żywymi, intensywnymi kolorami, odzwierciedlającymi autentyczne umaszczenie zwierząt jak i charakterystycznymi dla danego kontynentu, co idealnie pozwala np. określić temperaturę powietrza panująca na danym obszarze. „Atlas przygód zwierząt” wprowadza dzidziuś w autentyczny świat fauny, zaprasza do fantastycznej podróży , w okresie której odkryje ono setki szczegółów i uzyska wiele wiadomości. Idealna lektura dla całej rodziny. Zdecydowanie polecam!

 • yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com

  "Atlas przygód zwierząt" rozpoczyna się mapą świata, na której umieszczono kilkadziesiąt gatunków zwierząt. Na kolejnej rozkładówce znajduje się spis treści. Następnie pokazane zostały zwierzęta, których przygody zostały opisywane w dalszej części książki. Dalej kolejno za spisem treści pokazane zostały mapki kontynentów z otaczającymi je oceanami i z zaznaczonymi państwami a także opisywane poszczególne gatunki zwierząt. Wraz z książką "Atlas przygód zwierząt" czytelnik może pomiędzy innymi po wisieć na drzewie z rudawkami w Zambii, być odkrywcą niedźwiedzi polarnych w Grenlandii, wychowywać dzieci z orangutanami na Borneo, tańczyć z ptakami rajskimi w Nowej Gwinei, obserwować podniebne akrobacje kolibrów z Kostaryki, poprzytulać się z pingwinami cesarskimi na Lodowcu Szelfowym Shackletona, a nawet zjeść obiad z anakondą zieloną w Brazylii. Każdy z wymienionych w spisie treści gatunków ma własną rozkładówkę, a na niej znajduje się krótki opis danego gatunku i jego zwyczajów, ciekawostki na temat zwierzaków, ramka z ilustracją przedstawiającą przedstawiciela gatunku, a także info na jego temat a także mapka z zaznaczonym miejscem, w którym zwierzątka te możemy spotkać. "Atlas przygód zwierząt" to książka ebook dla dzieci. W związku z tym wiedza została okraszona dawką humoru i wzbogacona o zabawę w wyszukiwanie. Czytając i oglądając książkę, natrafimy nie raz na sytuacje trochę odbiegające od normy. Przykładowo królowa pszczół jak na królową przystało, na głowie dźwiga koronę, zwierzątka z serwetkami pod brodą jedzą z talerzy, słonie myją się pod paszkami czymś w rodzaju gąbki, a kangury budują zamki z piasku. Kiedy już obejrzymy książkę, warto pobawić się w wyszukiwanie. Na końcu książki umieszczono zestaw ilustracji, które mamy odszukać. Nie ma przy nich informacji, na której stronie dany ptak czy zwierzak się znajduje, jest natomiast podpowiedź, w jakim państwie czy też, na jakim kontynencie dany gatunek znajdziemy. W wyszukiwaniu pomocny z pewnością okaże się indeks haseł, w który książka ebook została wyposażona. Pisałam na wstępie o imponującym rozmiarze książki, muszę więc wyjaśnić, co również miałam na myśli. "Atlas przygód zwierząt" jest największą książką, jaką w tej chwili posiadamy, jest większy od wspomnianego wcześniej Atlasu miast i od książki "W poszukiwaniu Niebieskiej Marchewki", które to wydawały mi się naprawdę duże. "Atlas przygód zwierząt" ma 37 cm wysokości i 27 cm szerokości, dzięki temu na jego stronach zmieściło się wiele ilustracji przedstawiających życie zwierząt a także informacji o danych gatunkach. Wspomnę jeszcze, że "Atlas przygód zwierząt" ma twardą okładkę i strony z grubego papieru. Książkę najlepiej ogląda się leżąc na podłodze lub w łóżku :) Zapraszam na mojego bloga, tam zobaczycie wiele zdjęć książki http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2017/03/atlas-przygod-zwierzat-recenzja-nasza.html

 • Kto czyta - nie pyta

  Atlas przygód zwierząt pozwala na wspaniałe i kształcące podróże po aż siedmiu kontynentach. Ta książka ebook zainteresuje nie tylko dzieci, lecz też interesujących świata dorosłych! Atlas przygód zwierząt jest idealnym pomysłem na to, jak można zainteresować dzieci nie tylko czytaniem, lecz przede wszystkim fantastycznym światem zwierząt. Książka ebook jest nasycona ciekawostkami, o których nie ma pojęcia niejeden dorosły... Zwiększy się zatem wiedza nie tylko dziecka, lecz też rodzica! Poznajemy także geografię, która zawsze była moją piętą Achillesa... Możemy dokładnie obejrzeć każdy kontynent i przekonać się, jakie zwierzątka go zamieszkują. Książka ebook na szczęście jest logicznie ułożona, więc zwiedzamy świat „po kolei”, obserwując dokładnie mapę. Dzięki książce pdf dowiemy się o zwyczajach najróżniejszych zwierząt i czasem naprawdę możemy być zaskoczeni… Kto czym się żywi, jakie są rodzaje mrówek, jakie zwyczaje mają płomykówki, czym jest echolokacja, jak zwierzątka się ze sobą komunikują… Informacji jest naprawdę mnóstwo i właśnie dlatego warto lepiej przyjrzeć się tej książce. Wielkim plusem Atlasu przygód zwierząt jest jego format. Książka ebook jest znaczna i w twardej oprawie, więc komfortowo się ją przegląda. Dokładnie widać wszystkie szczegóły, przez co na jedną kartkę możemy spoglądać naprawdę długo i podziwiać cudowne ilustracje Lucy Letherland. Sama z przyjemnością podziwiałam zarówno ciekawostki, jak obrazki. Moim zdaniem książka ebook doskonale się sprawdzi przed wakacjami, ponieważ pozwoli poznać zwierzęta, z danego końca świata, na który pragniemy się wybrać z małym podróżnikiem. Dawno nie przeglądałam tak ciekawej i przemyślanej książki! Przy Atlasie przygód zwierząt po prostu nie da się nudzić!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!