Czytaj więcej:
Asertywność na co dzień, czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi okładka

Średnia Ocena:Asertywność na co dzień, czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi

Tutorial poleca:Asertywność pozwala na spokojne i stanowcze wyznaczanie granic, wyrażanie własnych potrzeb i oczekiwań, odmawianie bez poczucia winy, tłumaczenia się i usprawiedliwiania.Autorka książki, doświadczona psychoterapeutka, poprowadzi cię przez 3 etapy procesu wypracowywania asertywności: będziesz mógł poznać przyczyny jej braku, wkroczyć na drogę do zmiany i poradzić sobie z ciężkimi sytuacjami w domu i w pracy. Dowiesz się, jak zbudować właściwą samoocenę, pozbyć się lęków, poczucia winy i wstydu. Przekonasz się, jak duży wpływ na asertywną postawę ma poczucie swojej wartości i jak dużą rolę w jego budowaniu odgrywa okres dzieciństwa.Poradnik pomoże ci w nauce rozpoznawania a także wyrażania własnych emocji, myśli i przekonań. Dowiesz się, jak wypracować asertywną postawę w kontakcie z klientem albo w relacji ze zwierzchnikiem. Jeśli jesteś rodzicem, zrozumiesz, jak wychować dziecko, żeby miało poczucie swojej wartości. Poznasz metody na radzenie sobie z lękiem przed odrzuceniem czy odmową. Lektura poradnika pomoże ci w naturalny sposób reagować asertywnie i doceniać tę postawę u innychDzięki poradnikowi dowiesz się, jak asertywnie:- wyznaczać granice i szanować terytorium innych- odmawiać bez poczucia winy- wyrażać własne emocje, myśli, oczekiwania- przyjmować info od innych- reagować na krytykę i atak- wyrażać prośbę i radzić sobie z lękiem przed odmową

Szczegóły
Tytuł Asertywność na co dzień, czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi
Autor: Wróbel Agnieszka
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Edgard
Rok wydania: 2011

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Asertywność na co dzień, czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Asertywność na co dzień, czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Asertywność na co dzień, czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anna Buszta

  Bardzo przydatna książka. Niby tutorial a wiedza jak z encyklopedii. Wszyscy wiemy o sobie wszystko a po przeczytaniu tej pozycji okazuje się, że jeszcze tak niewiele. Polecam, warto przeczytać, warto do niej wrócić.

 • adrian

  Przedstawia w miarę w łatwy sposób podstawy tematu, bez bardziej zaawansowanego wgłębiania się w szczegóły.

 • Ewa Zejma

  Książka ebook wyjątkowo ciekawa, napisana prostym językiem, fajne, mądre rady, temat idealnie zgłębiony

 • Robert Rogała

  Niezła książka ebook o tym jak być asertywnym i co to oznacza, warto przeczytać.

 • Anna Sikorska

  Na każdym kroku spotykamy się i stosujemy różnorakie metody manipulacji. Można powiedzieć, że życie społeczne bez takiego wzajemnego oddziaływania nie jest możliwe: dzieci mają własne metody na wymuszanie tego co chcą na rodzicach, rodzice na dzieciach, pracownicy na pracodawcach, pracodawcy na pracownikach i tak dalej. Wszędobylskość wywierania na nas i przez nas wpływu nie jest jednak problemem. Jesteśmy indywidualnymi jednostkami, które chcą przekazywać/ komunikować własne potrzeby i stawiać granice, w które bardzo prosto mogą wkroczyć inni dzielący się własnymi pragnieniami. Od sposobu komunikacji zależy to czy będziemy czuć się nieźle i jakie będą nasze relacje z ludźmi.Dzięki życzliwości Agnieszki Krizel, autorki bloga „Recenzje Agi" do moich rąk trafiła książka ebook Agnieszki Wróbel „Asertywność na co dzień czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi” wprowadzająca nas w łatwy sposób w zawiły świat psychologii, przybliżająca podstawowe potrzeby każdego człowieka. Autorka uświadamia nas jak bardzo kluczowe jest wyznaczanie granic i odpowiedni przekaz pozwalający otoczeniu zrozumieć nasze potrzeby. Dowiemy się również, jakich ludzi unikać, a jeśli już musimy z nimi obcować to w jaki sposób formułować zdania, by nie wzbudzać ich agresji.Poza wyznaczaniem swojego pola czytelnicy dowiedzą się w jaki sposób zwracać się do dzieci, żeby budować ich poczucie swojej wartości. Pozwala też na diagnozę swojego sposobu komunikacji z pociechą/ wewnętrznym dzieckiem/ modelu wyniesionego z dzieciństwa. Przekonuje nas, że nikt z nas nie żyje w doskonałym świecie z doskonałymi rodzicami, dlatego ciężko nam o lepsze wzorce, lecz możemy starać się przemienić dla siebie, dzieci i otoczenia, co nie znaczy, że musimy innym się podporządkowywać. Wręcz przeciwnie: musimy jasno postawić granice i odpowiednio je komunikować. Odpowiednia diagnoza własnej i najbliższych osobowości pozwoli na zyskanie i wymaganie szacunku.W publikacji znajdziemy dużo przykładów, które będą olbrzymią pomocą w życiu codziennym i zawodowym. Autorka nauczy nas łatwo komunikować własne potrzeby i uczucia bez obrażania innych.„Asertywność na co dzień” to idealna lektura dla osób, które czują się ofiarami otoczenia albo dostrzegają, że ich relacje z bliskimi praz współpracownikami nie są dobre.

 • Blanka Nowak

  Zagadnienia związane z asertywnością bardzo mnie interesują. Tymczasem to co znalazłam w książce pdf Agnieszki Wróbel bardzo mnie przekonało, wszystkie aspekty tego zagadnienia wytłumaczone są bardzo dokładnie i w sposób przystępny. Zalecam wszystkim, którzy czują, że w jakikolwiek sposób mają kłopoty ze własną asertywnością.

 • Zuzanna Kuczyńska

  Cały czas uczę się bycia asertywną, ta książka ebook bardzo mi w tym pomaga. To jeden z lepszych poradników jakie przeczytałam, stale do niego zaglądam, ponieważ dużo wyjaśnia. Motywuje mnie do zmiany postępowania i spojrzenia na własne różnorakie zachowanie inaczej niż dotychczas. To bardzo cenne doświadczenie.

 • anonymous

  Książka ebook ogólnie interesująca lecz sądzę że jest przeznaczona dla osób które dopiero zaczynają zgłębiać temat asertywności. Książkę czyta się szybko. Chociaż sądzę że więcej można się dowiedzieć z podsumowań na końcu rozdziału niż samego rozdziału.

 • Clea777

  Idealna książka ebook i zupełnie inna jeśli chodzi o tą tematykę. Szczególnie zalecam osobom, które chcą wychować dzidziuś asertywnie zachowujące siię. Książkę miło się czyta ponieważ prostym mową została napisana a dodatkowo nie nasiąknięta jest naukowymi frazesami o asertywności.

 • Marta mama Nikusia

  Uważam, że to fantastyczny tutorial dla rodziców, którzy chcą wychowywać dzieci na szczęśliwych i pewnych siebie ludzi. Książka ebook pomaga nam w zrozumieniu samych siebie, w funkcjonowaniu w otoczeniu tak by zachować swoją odrębność, żyć w zgodzie ze własnymi poglądami i uczuciami. Dzięki niej lepiej zrozumiemy potrzeby naszych dzieci w każdym wieku i być może stosując się do porad autorki unikniemy konfliktów z dorastającym dzieckiem. Nie zdawałam sobie sprawy z istoty asertywności w naszym życiu póki dokładnie nie przestudiowałam tego poradnika. Polecam.

 • Czytelniczka

  Idealna książka ebook - jasno i rzeczowo wyjaśnia, czym jest asertywność a także podpowiada, jak wprowadzić ją we swoje życie. Autorka (warto podkreślić, psycholożka od lat zajmująca się zagadnieniem asertywności) właściwie proponuje czytelnikom fachowy trening, przeprowadza przez "diagnozę" sytuacji wyjściowej i krok po kroku pokazuje, jak zachowywać asertywność w różnorakich sytuacjach - zarówno prywatnych, jak i zawodowych. Myślę, że ta książka ebook pomoże każdemu - obok porcji wiedzy zawiera solidną dawkę ćwiczeń, które pomogą zwiększyć asertywność i uczniowi, i studentowi, i rodzicowi wychowującemu dziecko, i pracownikowi znacznej firmy.

 • NatalaF

  Panią Wróbel kojarzę z różnorakich warszatów asertywności, bardzo się cieszę, że napisała książkę na ten temat. Na pewno pomoże wielu osobom. Zdążyłam już do niej zajrzeć - zapowiada się bardzo ciekawie i pomocnie.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!