Areszt rzeczy jako zabezpieczenie wierzytelności w miastach Polski średniowiecznej okładka

Średnia Ocena:


Areszt rzeczy jako zabezpieczenie wierzytelności w miastach Polski średniowiecznej

Przeglądając księgi sądów miejskich w poszukiwaniu informacji o woźnych sądowych, nie uzyskaliśmy spodziewanych rezultatów. Rzucały się natomiast w oczy liczne wzmianki o areszcie, głównie kładzionym przez wierzycieli na majątku dłużników. Postanowiliśmy się temu zjawisku bliżej przyjrzeć, zwłaszcza że niewiele o nim jest informacji w literaturze. Uzyskany przez nas obraz aresztu – zabezpieczenia w niemal miast polskiego średniowiecza pozostawia wrażenie niedosytu. Zbyt często, względem milczenia źródeł, badacz skazany jest na hipotezy czy znaki zapytania. Mimo wszystko sądzimy, że warto czytelnikowi przedstawić ciekawą instytucję prawną, w której jak w zwierciadle odbija się, choć w zamglonym tle, żywo pulsujące życie mieszkańców polskich miast epoki średniowiecznej.

Szczegóły
Tytuł Areszt rzeczy jako zabezpieczenie wierzytelności w miastach Polski średniowiecznej
Autor: Rymaszewski Zygfryd
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Areszt rzeczy jako zabezpieczenie wierzytelności w miastach Polski średniowiecznej w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Areszt rzeczy jako zabezpieczenie wierzytelności w miastach Polski średniowiecznej PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.