Czytaj więcej:
Apostata okładka

Średnia Ocena:Apostata

„Gdy spoglądasz w otchłań, też otchłań patrzy w ciebie”. Od nad wieku jedyny Kontynent Ekumeny dzieli na pół linia okopów. W tym frontowym pasie Nieludzkiej Ziemi skażonej magią bojową wojska demokratycznej Republiki ścierają się ze sfanatyzowanymi wojownikami teokratycznego Cesarstwa Yoryckiego. Tymczasem z dala od zgiełku pól bitewnych toczy się zupełnie inna walka, może nawet ważniejsza dla losów cywilizacji: niekończąca się batalia przeciwko mrocznym kultom, które oddają cześć złowieszczym bytom zrodzonym u zarania czasu. Wyznawcy demonów nie spoczną, dopóki nie uwolnią swych panów z więżącej ich Otchłani, by ci mogli pochłonąć ludzkość, tak jak czynili to z innymi rasami zasiedlającymi Ekumenę przez miliony lat. Motywy z mitologii Lovecrafta, historyczne inspiracje, nowe światy i demoniczna groza w zaskakującym debiucie powieściowym z pogranicza fantastyki, kryminału i horroru. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Apostata
Autor: Czarnecki Łukasz
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Insignis
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Apostata pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Apostata Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Apostata PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Michał T.

    Tak dobrej powieści dawno nie czytałem. Niesamowicie dopracowany świat i historia, która trzyma w napięciu. Polecam.

  • Tomek Danteveli Piotrowski

    Potwory, mroczne demony, zjawy i najgorsze bestie czekają tylko na naszą nieuwagę. Starczy przymknąć oko na chwilę, zapomnieć o jakiejś pozornie nieznaczącej sprawie i już stoimy na krawędzi zagłady. Jeden szaleniec w swoim zapędzie może siać zniszczenie i ściągnąć na wszystkich apokalipsę. Z tak dużym zagrożeniem zmierzą się bohaterowie książki Łukasza Czarneckiego pod tytułem Apostata. Czy jest nadzieja na uratowanie świata przed zagrożeniem spoza naszego wymiaru? Mamy do czynienia z mieszanką gatunków. Gdzie kosmiczny horror jest tylko jednym ze składników powieści. Straszenie, demony i groza wymieszane są z opowieściami kryminalnymi, kwestiami politycznymi i fantastyką. Dzięki temu Apostata różni się od klasycznych straszaków, jakie miałem okazję czytać. Historia Apostaty skupia się na dochodzeniu prowadzonym przez Arthura Wellingtona. Bohater jest policjantem przynależącym do jednostki zajmującej się okultyzmem i nadzwyczajnymi zdarzeniami. Pewnego dnia Arthur wezwany jest do zbadania tajemniczego, rytualnego morderstwa. Zbrodnia zostaje powtórzona w kolejnym miejscu i zaczynają się dziać coraz dziwniejsze rzeczy. Ponad miastem panuje dziwaczna fala zbrodni, gdzie dzieci zabijają rodziców we śnie, mężowie rozpruwają żony, a niepozorni ludzie masowo popełniają samobójstwa. Te kłopoty mogą być jednak wstępem do czegoś poważniejszego, co zagraża istnieniu całego państwa, a może i świata. Apostata Łukasza Czarneckiego to naprawdę udana książka, która trafia w mój gust. Mamy interesujące historie połączone ze sprawnym budowaniem naprawdę ciekawego świata. Praktycznie z każdą kartką dowiadywałem się czegoś więcej na temat Ekumeny. Większość z tych informacji nie jest tylko dodatkiem. Zdobyte info powracają i mają znaczenie dla historii i akcji podejmowanych przez postacie. Dzięki temu bardzo dynamicznie wsiąknąłem w ten świat i walkę z demonami czekającymi tylko na możliwość ataku.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!