Anatomia nienawiści. Stosunki polsko-rosyjskie w XVII-XX w. okładka

Średnia Ocena:


Anatomia nienawiści. Stosunki polsko-rosyjskie w XVII-XX w.

Monumentalne dzieło na temat niełatwych relacji pomiędzy Rosjanami a Polakami w czasie od roku 1700 do czasów współczesnych. Książka ebook zaczyna się od opowieści o wojnie północnej w latach 1700-1721,a kończy na epoce komunizmu w Polsce. Białoruski historyk opowiada losy wzajemnych antagonizmów polsko-rosyjskich,które wielokrotnie przeradzały się w liczne konflikty zbrojne. Od dawna są one przedstawiane w Rosji w sposób jawnie stronniczy i antypolski. Losy się tak,ponieważ historycy rosyjscy w własnej większości,zarówno w przeszłości, jak i współcześnie, głoszą koncepcje imperialne. A Polska od stuleci jest ofiarą rosyjskiej polityki wielkomocarstwowej.

Szczegóły
Tytuł Anatomia nienawiści. Stosunki polsko-rosyjskie w XVII-XX w.
Autor: Taras Anatol
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Demart
Rok wydania: 2015
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Anatomia nienawiści. Stosunki polsko-rosyjskie w XVII-XX w. w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Anatomia nienawiści. Stosunki polsko-rosyjskie w XVII-XX w. PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Paweł Nowakowski

    Bardzo niezła książka, przedstawiająca kilkuwiekowe stosunki polsko-rosyjskie w sposób wielowymiarowy i wielokontekstowy. Polskie relacje z Rosją były zawsze, mówiąc już delikatnie złożone, aby nie powiedzieć: trudne. Warto przeczytać, by zrozumieć także to co losy się obecnie w relacjach pomiędzy obydwoma narodami. Anatomia zawiści jest nie tylko pozycją ciekawą, dość mocno dała mi też do myślenia, rzuciła poniekąd światło i na współczesne wydarzenia w stosunkach polsko-rosyjskich.To co też zwraca uwagę, to perfekcyjne wręcz, rzetelne dopracowanie książki w każdym szczególe.

  • Katarzyna

    Blisko 300 lat zawiłej, niełatwej i zagmatwanej jak tylko można historii. Dodatkowo sprawę utrudniają stronnicze, a niejednokrotnie przekłamujące historię rosyjskie komentarze, prace tamtejszych badaczy, dziennikarzy. Tym cenniejsza jest książka ebook Anatola Tarasa.Bazuje ona na naukowych materiałach, opatrzona jest licznymi przypisami (znajdującymi się u dołu strony, za co daję olbrzymi plus) a także wieloma zdecydowanie ułatwiającymi zrozumienie treści mapkami. Całość mimo dopracowania merytorycznego, całościowego ujęcia trudnego (nie ukrywajmy tego) tematu, napisana jest mową przystępnym w sposób, który sprawia, iż czyta się ją łatwo, bez sięgania do dodatkowych materiałów.Ponieważ dostęp do rosyjskich materiałów, archiwów jest stale utrudniony, oceny polskich i rosyjskich historyków dot. konkretnych zdarzeń nierzadko różnią się. Twórca (jak wspomniałem) opierał się m.in. na rosyjskich pracach, tamtejszej literaturze. Z tego powodu po przetłumaczeniu tekst książki został zweryfikowany przez polskich historyków pod wobec dokładności zawartych w nim danych. Ewentualne nieścisłości są sprostowane w książce pdf w formie przypisów redakcyjnych.Tak troskliwa i merytorycznie rzetelna korekta treści, dopracowanie od strony redakcyjnej a także całościowa waga treści książki sprawiają, iż gorąco zachęcam do lektury. Zdecydowanie warto.

  • szczurek

    Nie czytałem jeszcze tak ciekawej książki i to taka pierwsza która mnie tak wciągła