Czytaj więcej:
Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił okładka

Średnia Ocena:Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił

To jedno wydarzenie zachwiało całym jej życiem: Jennifer Teege, mając 38 lat, dowiedziała się, kim jest naprawdę. Przez przypadek odnalazła w bibliotece książkę o własnej matce i dziadku Amonie Göcie. Miliony ludzi znają historię Götha. W „Liście Schindlera” Stevena Spielberga jest brutalnym komendantem obozu koncentracyjnego a także kompanem „od kieliszka” i rywalem wybawcy Żydów Oskara Schindlera. Göth był odpowiedzialny za śmierć tysięcy osób i został powieszony w 1946 roku. Jego życiowa towarzyszka i ukochana babcia Jennifer Teege, Ruth Irene, w 1983 roku popełniła samobójstwo. Jennifer jest córką Niemki i Nigeryjczyka. Wychowywała się w rodzinie zastępczej, studiowała w Izraelu. Po swoim odkryciu musiała stawić czoło historii rodzinnej, od której już nigdy nie zdoła uciec. Jak jeszcze kiedyś ma spojrzeć w oczy swoim żydowskim przyjaciołom? Co powinna powiedzieć swóim dzieciom? Jennifer Teege postanawia zmierzyć się z przeszłością. Spotyka się z matką, której nie widziała od wielu lat, razem z dziennikarką Nikolą Sellmair bada historię własnej rodziny, odwiedza miejsca związane z tą przeszłością: wyjeżdża do Polski i raz jeszcze do Izraela. Krok po kroku, z przerażenia mrocznymi dziejami rodziny, tworzy historię swojego wyzwolenia.

Szczegóły
Tytuł Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił
Autor: Sellmair Nikola, Teege Jennifer
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Ewelina

  Ksiazka przeczytana jednym tchem. pozostawia duzo do myslenia

 • MARTA POLAŃSKA

  relacyjna książka ebook gorąco polecam, dynamiczny termin dostawy

 • Szymon Jarosz

  Nierzadko mówi się, że historia to cudowna rzecz, którą warto znać, aby mieć się czym szczycić. Owszem historia jest bardzo ważna, lecz nie zawsze jest powodem do chluby. Tu mamy przykład, że może być to ciężkie brzemie, worek, do którego nie powinno się nie zaglądać aby nie wyszło z niego coś strasznego. Jak się okazuje, czasami nie ma wyjścia i trzeba się z nią zmierzyć i o tym właśnie jest ta książka. Bardzo polecam.

 • Katarzyna Debowska

  W kazdej rodzinie sa jakies tam drobne sekrety zwiazane z pochodzeniem lepiej sie dowiedziec kim sa moi najbliżsi i przodkowie! Trzeba sie tego dowiedziec ponieważ to moze zawazyc na psychice i twoim osobistym zyciu

 • Katarzyna Debowska

  Kazda todzina skrywa jakies sekrety zwiazane z rodzina lepiej jest podpytac niz ten ciezar dzwigac ponieważ moze byc to w dramatyczne skutki dla twoich dzieci i dla siebiePolecam te ksiazke z calego serca

 • magdalena

  Idealna książka. Niesamowita historia. Prawdziwa! Każdy powinien ją przeczytać. Przeczytałam ją jednym tchem :) Z jednej strony jest to straszna historia a z drugiej strony cieszę się, że Jeninifer Teege zmierzyła się z prawdziwą historią własnej rodziny. Teraz po tylu huśtawkach emocjonalnych jest w stanie omówić nam to wszystko. Magdalena Tekla

 • Arielca

  Młoda żydówka, która obecnie jest dorosłą dziewczyną odkrywa pewne fakty dotyczące jej rodziny a dokładniej jej dziadków. Okazuje się, że byli oni nazistami. Dziewczyna postanawia bardziej dokładnie zbadać tę historię i odopowiedzieć sobie na zapytanie czy to możliwe, że jej dziadek by ją zastrzelił. Mnie ksiązka bardzo poruszyła, niesamowita prawdziwa historia.

 • Ekspert Empiku

  Ciężko sobie wyobrazić, jak musiała poczuć się Jennifer Teege, czarnoskóra, mówiąca po hebrajsku Niemka, kiedy w wieku 38 lat zupełnie przypadkiem odkryła, że jej dziadkiem był Amon Goeth, jeden z największych hitlerowskich zbrodniarzy wojennych, powieszony w 1946 roku. Wpadła w depresję i ze wstydu ucięła na kilka lat kontakty z izraelskimi przyjaciółmi. Napisała książkę, by rozprawić się z demonami przeszłości, zrzucić ten olbrzymi ciężar i podzielić się ze światem własną historią. Autorka stawia zapytania o zbiorową odpowiedzialność i poczucie winy. To książka ebook o podróży w głąb siebie a także w głąb historii. Warto.Adam Sieńko, Empik Kraków

 • Vi.le

  Bardzo ciekawa opowiadanie o życiu i odnajdywaniu siebie. Między dziś a lata temu jest dużo niedopowiedzianych spraw. Książka ebook dotyka faktycznych relacji pomiędzy pokoleniami tych, którzy mają dużo do ukrycia a tymi, co chcą wierzyć, ze, co ukryte nie istniało. Relacja autorki do matki i babki ukazuje jak kluczowe są więzy krwi i jak mocno wpływają na nasze spojrzenie na życie. W każdej rodzinie bywają tajemnice, lecz tak duży ciężar pozbawia tęsknoty za tymi, których chcielibyśmy poznać gdyby byli ludźmi, jakich nie musimy się wstydzić. Książkę czyta się jednym tchem. Jest jak ironia losu.Vi.M.Leonowicz

 • Bernadetaa

  Poruszająca historia o kobiecie, której los pewnego dnia został uwikłany w przeszłość jej rodziny - przeszłość, na którą nie miała wpływu i o której długo nie miała pojęcia, lecz z którą postanowiła się zmierzyć, aby móc żyć dalej w zgodzie z samą sobą i swoim sumieniem, choć ona sama nie była niczemu winna. Warto poznać tę historię.

 • shitar

  Ciężko mi sobie wyobrazić co ja bym począł jakbym dowiedział się, że któryś z moich krewnych okazał się ludobójcą. Wydaje mi się, że na pewno bym się do niego nie przyznawał, a już na pewno nie pisał o tym książkę. Nie zmienia to jednak faktu, że biografia ta potrafi wciągnąć, a momentami nawet poruszyć. W ogólnym rozrachunku interesująca i warta polecenia.

 • Darja

  W wieku 38 lat dowiedzieć się, że jest się wnuczką zabójcy i rzeźnika z getta to olbrzymi szok. Jennifer Teege stanęła właśnie w takie sytuacji, pół Nigeryjka, która studiowała w Izraelu dowiaduje się, że jest wnuczką Amona Götha. Przejmująca opowiadanie o podróży w okresie i odkrywaniu sekretów swojej rodziny. Fascynujące!

 • Anna Pruska

  Jennifer nie miała pojęcia ,że jej dziadek był "rzeźnikiem z Płaszowa".Pewnego dnia będąc już dorosłą osobą trafiła w bibliotece na książkę"Historia Moniki Goth,córki komendanta obozu koncentracyjnego".Uświadomiła sobie wówczas,że tak się nazywała jej matka,której nie widziała od wielu lat.Czytając książkę dowiaduje się,że jest wnuczką Amona,ludobójcy,jednego z największych zbrodniarzy hitlerowskich.Człowieka winnego śmierci tysięcy Żydów.A przecież ona ma żydowskich przyjaciół.Dwie najlepsze przyjaciółki to Żydówki.Jennifer musi się zmierzyć z przeszłością poznając historię własnej prawdziwej rodziny.Zrozumieć matkę,zrozumieć babcię...Upłynie dużo czasu zanim będzie gotowa podzielić się z przyjaciółkami z Izraela swoim podwójnym życiem.Boi się.Nękają ją wyrzuty sumienia...ją,wnuczkę Amona,"rzeźnika z Płaszowa".

 • Anna Pruska

  "AMON -mój dziadek by mnie zastrzelił"Prawdziwa historia wnuczki jednego z największych zbrodniarzy hitlerowskich.Amon Goth,komendant obozu w Płaszowie narodził się w katolickiej rodzinie.Uczęszczał do prywatnej katolickiej szkoły podstawowej.Jako siedemnastolatek żywił entuzjazm dla idei nacjonalistycznych.W 1931 roku wstąpił do NSDAP,a następnie do SS,czyli "eskadry ochronnej"Heinricha Himmlera.W SS nauczył się zabijać.Dwa razy był żonaty.Będąc komendantem obozu w Płaszowie mieszkał z przyjaciółką Ruth Irene Kalder,która do końca własnego życia go kochała.Podziwiała Amona.W jej wspomnieniach czas spędzony z nim był piękny."On był moim królem,a ja królową",mówiła....Jak to możliwe?Amon Goth,nazywany"rzeźnikiem z Płaszowa",oskarżony o ludobójstwo był winien śmierci ośmiu tysięcy osób w obozie.Odpowiadał też za zabicie kolejnych dwóch tysięcy w okresie likwidacji getta w Krakowie a także za morderstwo setek ludzi w okresie zniszczenia getta w Tarnowie i obozu w Szebniach."Jestem wa

 • Margaret

  Książka ebook Jennifer Teege opowiada w sposób dzielny i przenikliwy o tym, o czym się nie mówi. To także opowiadanie o innych dzieciach, które zostały napiętnowane przez własnych przodków. Mówi o dużym balaście, jaki ciąży na nich. Książka ebook "Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił" jest jak brakująca kartka, która wraca do dziennika.

 • Fiji

  Ta książka ebook będzie na pewno bardzo ciekawą historią. Znalazłam ją w zapowiedziach i od razu mnie zainteresowała. Czytałam do tej pory podobne książki z podobnymi historiami i zawsze były to wyjątkowe lektury. Nawet sobie nie wyobrażam jakie to musi być uczucie dowiedzieć się, że moimi przodkiem jest człowiek, który zamordował tysiące niewinnych ludzi. Na pewno przeczytam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!