Czytaj więcej:
Ameryka po kawałku okładka

Średnia Ocena:Ameryka po kawałku

Pozytywne Stany, czyli Ameryka, jakiej nie poznasz z przewodników. Dlaczego ludziom jest nieźle w Stanach Zjednoczonych? Czemu nie wyobrażają sobie życia w innym kraju? Dlaczego imigranci, którzy wpadają „na chwilę”, zostają tam na zawsze? W własnej najwieższej książce pdf Marek Wałkuski wyjaśnia, co spodobało mu się w Ameryce i dlaczego polubił ten kraj. Pisze o fundamentalnych cechach Amerykanów, takich jak optymizm, altruizm czy tolerancja, przede wszystkim jednak opowiada o amerykańskiej codzienności. Poznawaj Amerykę kaWałek po kaWałku: zajrzyj do wnętrza policyjnego radiowozu poznaj ludzi o stuwatowych uśmiechach udaj się na podwórkową wyprzedaż odwiedź zamieszkany przez mormonów stan Utah poczuj moc silnika harleya-davidsona oddaj się przyjemnościom w rozmiarze XXL weź udział w nieudolnie przeprowadzonym skoku na bank Marek Wałkuski jest reporterem  Polskiego Radia. Mieszka w Stanach Zjednoczonych od dwunastu lat i kawałek po kawałku  testuje je na swojej skórze. Jego korespondencje dla radiowej Trójki przeszły  już do legendy, a poprzednia książka ebook (Wałkowanie Ameryki) podbiła czytelników.  Kolej na porcję z ulubionymi kąskami Wałka.

Szczegóły
Tytuł Ameryka po kawałku
Autor: Wałkuski Marek
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ameryka po kawałku pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ameryka po kawałku Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ameryka po kawałku PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Wojciech Pasierbiewicz

  Jak zawsze dynamicznie i w pełni profesjonalnie. Polecam.

 • Anonim

  jedna z najlepszych reportazy, jakie mialam przyjemnosc czytac!!!!

 • Wiktoria Jankowska

  opisy ameryki, jakiej nie znacie. właściwie bardziej opowieści. subiektywne i optymistyczne. od razu widać, że tę książkę pisał autor, który ameryki sam doświadczył, a to, co przeżył zyskało jego gorącą aprobatę. bardzo mi się podoba w tej książce pdf to, że prócz opisów zwyczajów czy świąt mamy tło sytuacyjne, historię. dowiadujemy się co było źródłem. dla mnie ta książka ebook jest taka jak sami amerykanie: z pozytywnym luzem podchodząca do rzeczywistości. a kupić musiałam. w końcu za rok - po maturze - wybieram się właśnie tam do pracy. mam nadzieję spotkać ludzi z równie pozytywnym jak twórca nastawieniem

 • anonymous

  Bardzo interesująca książka ebook ,napisana bardzo ciekawie,mój klimat ;-)

 • beatrycze30

  Idealnie napisana książka. Nie tylko dla fanów Ameryki

 • srfrbum

  W Stanach Zjednoczonych byłam parę razy, więc tematyka nie jest mi obca. Słynne mi są pewne tematy z opowieści rodziny, która mieszka tam nad 20 lat lub widziałam je na swoje oczy. Tak, w Ameryce nie stawia się płotów, nie zamyka domu ani nie chowa rowerów przed domem. Nie bierze torebki z kabrioletu z opuszczonym dachem ani nie przebiera idąc do sklepu (ten widok ludzi w piżamach i w lokach na głowie kupujących mleko i płatki!). Marek Wałkuski przedstawia te kwestie w innym świetle, nierzadko odwołując się do historii, tradycji w innych stanach albo prawa, co bardzo cenię. Przy każdym rozdziale serwuje porcję informacji, ciekawostek, faktów historycznych a także swoich przeżyć. Wszystko zilustrowane jest fotografiami, co stanowi w moim odczuciu zawsze wielki plus dla lektury. Niezła recenzja powinna wspomnieć też o minusach – trudno jednak takie znaleźć. Nawet rażący zdaniem innych brak obiektywizmu i uwielbienie kultury amerykańskiej tylko dodają książce pdf autentyczności. Któż nie zachwycałby się, przyzwyczajony do pewnych sytuacji w Polsce, dobrym nastrojem społeczeństwa, sprawną polityką i administracją i edukacją na wysokim poziomie? Prawo amerykańskie wskazuje nierzadko na hipokryzję, a działania mediów na pruderię Amerykanów, jednak Wałkuski tych fragmentów nie pomija, tworząc pełen obraz społeczeństwa i kultury. Dawkuję sobie tę książkę. Pozycja bezkonkurencyjna.

 • Paweł Ciasnocha

  Ta książka ebook opowiada o życiu autora w Ameryce. Omawia różnorakie historie o codziennych sprawach dotyczących jego i własnej rodziny. Podaje też przydatne info dla podróżujących i wybierających się zamieszkać w Ameryce.

 • Martin_Klos

  Pan Wałkuski jest bardzo wyrazistym i zarazem sympatycznym reporterem i komentatorem. Książka ebook jest interesująca jednak opis USA w samych superlatywach nie pozwala wyrobić sobie obiektywnej opinii o Ameryce.

 • Karol Kos

  Większość działów w książce pdf rzeczywiście ciekawych, jednak zdarzały się takie, które mnie normalnie nudziły. Poza tym minusem książki jest stronniczość autora. Nie można dowiedzieć się zbyt dużo o USA i wyrobić sobie chociaż wstępnego zdania o tym państwie na podstawie tej książki, która przedstawia nam jedynie zalety tego państwa. Mimo to, lektura była przyjemna. Moja ocena 4/5.

 • Kris

  Żałuje wydanych pieniędzy. Skuszona mocną promocją w Empik sięgnęłam po lekturę. Trochę mieszkałam w USA. I nie tylko nie ma w tej książce pdf niczego zaskakującego to co więcej twórca pisze o Ameryce tylko dobrze. Zero obiektywnego spojrzenia czy analizy . Poza tym styl pisania słabiutki.

 • Kris

  Twórca zakochany w sobie i Ameryce. Mało obiektywne spojrzenie. Zawiodłem się. Od dziennikarza oczekiwałbym bardziej rzetelnego materiału.

 • Relastar

  Pan Wałkuski, człowiek z Polski nie ukrywa własnej przychylności i przywiązania do Stanów. I taka jest ta ksiażka - lekka, przyjemna, lecz i usiana praktycznymi radami dla osób, które chcą poznać Stany od kuchni. Twórca nie porusza niełatwych tematów, za to podaje dużo faktów przydatnych dla osób, które do Stanów się wybierają. Ja co prawda Stany mam w dalekich planach, lecz książkę przeczytałem i uważam, że jest OK.

 • Emnoss

  Myślę, że dla zainteresowanych tematem powinna być to pozycja obowiązkowa. Lekkie pióro autora a także masa ciekawostek, które próżno szukać w internecie to największe plusy tej książki. Muszę przyznać, że czytałem ją z olbrzymią przyjemnością. Było również parę chwil, w których byłem kompletnie zaskoczony z tego co przeczytałem :) Reasumując stawiam ocenę 4/5.

 • loleczka_87

  Książka ebook przedstawia dużo wątków i zwyczajów z życia codziennego Amerykanów, czasem mało znaczących, a jednak interesujących i całkowicie odmiennych od naszych. Jest napisana w bardzo przystępny sposób, krótko i na temat. Zalecam

 • infopartner

  Zwykle myśląc o USA mamy na myśli megaprodukcje hollywodzkie, cudownych aktorów i aktorki, tymczasem książka ebook zawiera portret Amerykanów i ich zwyczajów - jakie są rzeczywiście.Dużo sympatycznych zdjęć i ta nutka humoru charakterystyczna dla autora pozwala mi z czystym sumieniem polecić tą książkę ludziom otwartym, ciekawym świata i ludzi.

 • evebora

  M. Wałkuski idealny jak zawsze! Książkę pochłania się w mig. Zalecam

 • ladybird

  Ameryka zawsze mnie fascynowała i mimo że wielu ludziom kojarzy się tylko z hamburgerami i wszechobecną bronią, dla mnie ten kraj jest bardzo złożony i ciekawy. Z przyjemnością przeczytałam więc „Amerykę po kawałku” Marka Wałkuskiego. W pewnym sensie twórca mierzy się ze stereotypami dotyczącymi Stanów Zjednoczonych: okazuje się, że dużo z nich jest prawdziwych, lecz dzięki Wałkuskiemu możemy zrozumieć, co za nimi stoi, dlaczego Amerykanie są tak nietypowi. Rzeczywiście może denerwować mega pozytywny ton autora – lecz w końcu na samym początku objaśnia on, że zamierza pisać tylko dobre rzeczy, a krytykę zostawia hejterom. Ja osobiście bardzo zalecam tę pozycję!

 • Ascenicer

  Idealna książka, bardzo ciekawie rozpisana, pełna kluczowych informacji dotyczących życia codziennego w Stanach. Wałkuski pisze z perspektywy Polaka, który od wielu lat mieszka tam i poznał ten kraj doskonale. Dlatego fajnie, że postanowił napisać drugą już książkę, która jest bardzo przydatna, szczególnie dla osób , które wybierają się w te rejony. Nieźle napisana, czyta się lekko i przyjemnie. Polecam.

 • ANGELIKA KIEŁBOWICZ

  Zalecam książkę każdemu kogo fascynują Stany lecz też wszystkim którzy mają dystans do Amerykanów. Doskonale napisana z zabawnymi wstawkami. Od zawsze marzyłam o podróży do Stanów, o poznaniu kultury tego państwie i jego mieszkańców, ta książka ebook nieco mi go przybliżyła. Czyta się ją bardzo szybko, przenosząc się na chwilę do tego dziwnego aczkolwiek fascynującego kraju.

 • HerthMult

  Ameryka po kaWałku jest bardzo przydatną pozycją szczególnie dla tych, którzy planują podróż do Stanów. Ja byłem kilka razy i w 100 procentach zgadzam się ze wszystkim co jest w niej napisane. Książka ebook bardzo ciekawa, przystępna i przydatna. Podobało mi się też dość krytyczne spojrzenie Wałkuskigo na Amerykę. Konkret.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!