Czytaj więcej:
Ameryka. Dom podzielony okładka

Średnia Ocena:Ameryka. Dom podzielony

Ulice amerykańskich miast w ogniu. Zimna wojna z Chinami. Szturm na Kapitol. Utrwalany przez lata wizerunek Stanów Zjednoczonych jako wzoru do naśladowania dla innych państw kruszy się w zastraszającym tempie. Co się zza niego wyłania? Atak zwolenników Donalda Trumpa na Kapitol po przegranych wyborach, spiskowe teorie spod znaku QAnon, gospodarcza zapaść w pasie rdzy, kulturowe wojny: o aborcję, o klimat, o dostęp do broni. Systemowy rasizm stale ma się tu dobrze, a ze względu na narastający konflikt i rywalizację technologiczną z Chinami ofiarami prześladowań stają się też osoby pochodzenia azjatyckiego. Dzisiejsza Ameryka to dom podzielony kryzysami – które radykalizują już i tak spolaryzowane społeczeństwo. "Dom podzielony ostać się nie może” – te znane słowa Abrahama Lincolna przypomniał w okresie kampanii wyborczej Joe Biden. Czy świeży prezydent, który niedługo po objęciu władzy zaczął gwałtownie tracić poparcie społeczeństwa, będzie w stanie przeprowadzić umacniające kraj reformy? Czy nieudane wyjście z Afganistanu, przegrana w "wojnie z terroryzmem” na Bliskim Wschodzie a także rosnące trudności z powstrzymywaniem działań Władimira Putina to ostateczny koniec globalnego przywództwa USA? Andrzej Kohut w książce pdf "Ameryka. Dom podzielony” w pogłębiony sposób analizuje wydarzenia i kłopoty ostatnich lat, dając nam jeden z najpełniejszych obrazów dzisiejszych Stanów Zjednoczonych. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Ameryka. Dom podzielony
Autor: Kohut Andrzej
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Szczeliny
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ameryka. Dom podzielony pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ameryka. Dom podzielony Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ameryka. Dom podzielony PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anna Grzebalska

  Od lat wciąż utrwalano mit jakoby Stany Zjednoczone były krajem ludzi wolnych, szczęśliwych i żyjących w dobrobycie. Starano się stawiać go jako wzór do naśladowania. Tymczasem wizerunek Stanów Zjednoczonych Ameryki jako państwie szczęśliwości, państwie silnego stającego na straży prawa coraz bardziej zaczyna się kruszyć. Atak zwolenników Trumpa na Kapitol, strajki, gospodarcza zapaść w pasie rdzy, porażki w wojnie z terroryzmem ukazujące jej słabość … W Stanach zaczyna wrzeć coraz bardziej… W świadomości wielu ludzi zarówno w Polsce jak i zagranicą utrwalił się mit o wielkości narodu amerykańskiego. Spotykamy go w filmach, w których Amerykanie ratują świat m.in. przed złymi ludźmi pragnącymi podbić świat czy kosmitami. Przedstawia się Stany Zjednoczone jako kraj ludzi dzielnych, wolnych i nieskończenie szczęśliwych a także mogących zrobić zawrotną karierę. Ten mit utrwalają również media a nawet politycy… Przez to zapewne wielu marzyło by znaleźć się w tej krainie mlekiem i miodem płynącej gdzie możliwe jest spełnienie wszystkich marzeń… A co jeśli Ameryka i jej wyśniony american big dream to tylko iluzja? Co jeśli przeciętny Amerykanin nie żyje w raju? Ameryka. Dom podzielony pokazuje, że Stany Zjednoczone wcale nie są tak doskonałym państwem za jakie chciałyby uchodzić. To państwo także musi się mierzyć ze własnymi problemami, które wpływają na codzienne życie jego mieszkańców. Jak się okazuje jest ich sporo. Przyczyną jednych jest przeszłość i mentalność. Za innymi stoją rozwiązania systemowe, które zastosowano w funkcjonowaniu państwa chociażby w opiece zdrowotnej czy szkolnictwie. Książka ebook uświadamia, że nie wszystko co pochodzi z Ameryki może być wzorem do naśladowania a korzystanie z ,,wolności’’ może mieć czasami nieprzewidziane skutki. Ameryka. Dom podzielony dobitnie rozprawia się mitem o wyjątkowości Stanów Zjednoczonych. Otwiera oczy na kwestie, które nie są podejmowanie, są niewygodne albo spychane na margines. Pozwala docenić niektóre aspekty życia społecznego, które w Polsce działają lepiej. Nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić do zapoznania się z niniejszą publikacją, która bez problemu rozprawiła się z nieprawdziwym obrazem Stanów Zjednoczonych promowanym na świecie.

 • Magdalena

  American dream - kto z nas chociaż raz nie pomyślałał o tym, aby taki sen stał się faktem. Stany fascynują mnie od dawna. Marzę by kiedyś moja stopa stanęła na tej ziemi. Ponieważ kiedy dorastasz w czasach, w których w TV rządzi "Plotkara", a tradycją jest obejrzenie kolejnego odcinka "Gotowych na wszystko" inaczej być nie może. Tylko co jeśli ten american dream już wcale nie jest taki wyjątkowy? Na przestrzeni lat dużo się zmieniło, a wyprawa za ocean wcale nie gwarantuje bogactwa i spełnienia. Szczeliny to niezwykły imprint Wydawnictwa Otwartego, a "Dom podzielony" to pierwszy z cyklu reportaży który się ukazał. Twórca rzetelnie przedstawił historię współczesną USA, pokusił się o dużo interesujących wątków. Nie zabrakło w tym reportażu informacji na temat wyborów prezydenckich, czy doszło do ich sfałszowania czy nie. Rasizmu, z którym stale obywatele nie mogą się uporać. Pandemii i tego jak Stany poradziły sobie albo nie z jej konsekwencjami. Ataków, na tle religijnym, rasistowskim czy względem lockdownu spowodowanego koronawirusem. Stanowiska względem Rosji i tego czego Putin się dopuszcza w Europie. I dużo innych, interesujących informacji, które przedstawione są w sposób przede wszystkim jasny i zrozumiały. Osobiście bardzo podobało mi się to jak twórca przytoczył i objaśnił przypadek Georga Floyda. W mediach było bardzo głośno na ten temat, niemniej miałam wrażenie, że w tv mówiło się tylko o tym, że facet zginął poprzez uduszenie przez białego (to ważne) policjanta. Tymczasem w tym reportażu przeczytacie sytuację wyjaśnioną od początku do końca, co działo się przed, jakim człowiekiem był Floyd, jak sam się zachowywał i to wszystko zmienia punkt widzenia. Mimo, że twórca wspomniał, że książka ebook była tworzona dość dynamicznie to nie można mu zarzucić powielania nie sprawdzonych informacji. Bibliografia wskazuje na to, że podszedł do tego zadania naprawdę rzetelnie. Całość nieźle się czyta i można wynieść z treści dużo ciekawych, rzadko wspominanych informacji. Czuję, że ta seria to będzie nielada gratka dla wielbicieli literatury faktu.

 • okulary_do_czytania

  Ameryka kraj mlekiem i miodem płynący czy mit wykreowany na przestrzeni lat? W zderzeniu z rzeczywistością coraz bardziej zaczyna przypominać iluzję. Ameryka zmaga się z wieloma problemami, które w obliczu zmieniającego się świata przybieraja na sile i ewoluują. Twórca w umiejętny i przystępny sposób omawia zawiłości współczesnej Ameryki. Zaczynając od wyborów prezydenckich, omawiając przy okazji tryb działania machiny wyborczej, po amerykańskie ulice w ogniu, które były wyrazem niezadowolenia społeczeństwa po serii wydarzeń rasistowskich na obywatelach. Twórca ukazuje obraz Ameryki, który potrafi zaskoczyć, zresetować nasze dotychczasowe myślenie o niej. Ta relacja reporterska zachwyci nawet największego sceptyka reportażu. Twórca skupia się na konkretach i faktach, bez zbędnego przeciągania tematu, przedstawia analizę a ocenę pozostawiając czytelnikowi. Polecam.

 • Urszula Krawczyńska

  Ta książka ebook jest w moim odczuciu doskonałym wstępem do zapoznania się z tym krajem, twórca idealnie objaśnił podstawowe kwestie, które na przestrzeni lat się zadziewały, dla mnie to taka Ameryka w pigułce. Wszystkie kluczowe kwestie, które mogą nam dużo wyjaśnić są opisywane zwięźle i przyswajalnie dla każdego. Na pewno sięgnę po pozostałe książki z cyklu. Idealna robota.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!