Czytaj więcej:
Amazonki Mosadu okładka

Średnia Ocena:Amazonki Mosadu

Działalność lohemet, funkcjonariuszek operacyjnych Mosadu, przez dużo lat była utajniona. Mimo że dużo z nich miało niebywałe dokonania, były przedstawiane co najwyżej jako tło dla swych kolegów. W końcu jednak rząd Izraela zezwolił na publikowanie informacji na ich temat. Michael Bar-Zohar i Nissim Mishal opisali w "Amazonkach Mosadu" burzliwe życie, miłości i niebezpieczne misje tych kobiet. Tocząc szarpiącą nerwy tajną wojnę, musiały się mierzyć z samotnością i niechętnymi postawami kolegów, rezygnować z marzeń o małżeństwie i dzieciach, a mimo to idealnie wykonywały własne zadania. W kolejnych rozdziałach autorzy opisują ich zapierające dech wyczyny. Od Jolande, która wręcz szturmem wdarła się na dwór króla Egiptu, do Diny, która stanęła na progu irańskiego Archiwum Jądrowego; od skazanej na powieszenie Szuli do Sigal, rekrutującej najlepszych muzułmańskich agentów; od Marcelle, która wyskoczyła z okna egipskiej katowni, do Jael, Isabel i Danielle, które nie wahały się wejść w paszczę lwa. Fascynująca lektura. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Amazonki Mosadu
Autor: Bar-Zohar Michael , Mishal Nissim
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Amazonki Mosadu pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Amazonki Mosadu Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Amazonki Mosadu PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Stefania

  Szkoda że, tak późno docenia się kobiety.

 • Maciej Grzymała-Sojecki

  Jeszcze nie czytałem

 • Anna

  "Amazonki Mosadu", Michael Bar-Zohar i Nassim Mishal To książka ebook dla każdego, kto lubi czytać o wyjątkowych kobietach, ich sile, determinacji, wytrwałości, potyczce z przeciwnościami. Jeśli mam być szczera to znany agent 007 może się schować przy kobietach w izraelskich tajnych służbach. Wbrew temu, co niektórzy uważają nie były jedynie ozdobom, nie załatwiały wszystkich spraw przez sypialnie. Własną służbę przypłaciły samotnością, niezrozumieniem i narażaniem swoich dzieci. Szula Cohen nie zawiesiła działań dla Mosadu nawet będąc w ciąży ani tuż po urodzeniu dzidziusia a stos pieluch na stoliku pozwolił jej ukryć fajne dokumenty podczas przeszukania domu. Pierwsze agentki nie były werbowane podczas naboru. Ba, nawet nie przeszły specjalnych szkoleń. Element z dziewczyn nie znała nieźle hebrajskiego i pochodziła z bardzo różnorakich części świata. A mimo to nie dały się złamać podczas tortur na przesłuchaniach. Lektura zapiera dech w piersiach. Dziewczyny w Mosadzie były traktowane na równi z mężczyznami. Większość informacji o nich stale jest utajniona. Jedyny minus, to jeśli ktoś tak jak ja nie interesuje się na bieżąco polityką, nie znał wszystkich nazwisk i miast, to może czytać książkę nieco dłużej przez dużo nazw swoich w tekście.

 • Anonim

  Dziś przychodzę do Was z recenzją książki o wyjątkowych kobietach. Jest to książka ebook "Amazonki Mosadu" Michaela Bar - Zohara a także Nassima Mishala od @dom_wydawniczy_rebis Lochemet to funkcjonariuszki operacyjne Mosadu o których do niedawna nikt nie słyszał. Jednak wreszcie rząd Izraela zezwolił na publikowanie informacji na ten temat i dzięki temu wszyscy możemy poznać chociaż kilka tych dziewczyn i ich historii. Dziewczyny zgłaszały się same albo były werbowane do Mosadu. Odważne, waleczne, oddane ojczyźnie i świadome niebezpieczeństwa. Autorzy opisali nam tutaj ich burzliwe życie, misje a także miłości. Element z nich nawet będąc w ciąży nie rezygnowała z działalności. Twarde, nieugięte, podczas tortur trudne do złamania. Element z nich poświęciła dla służby możliwość założenia rodziny, swoje szczęście i miłość, mierząc się z samotnością. Kilka dziewczyn i kilka prawdziwych historii. Świetna, wciągająca literatura o sile kobiet. Gorąco Wam polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!