Agrypina. Cesarstwo we krwi okładka

Średnia Ocena:


Agrypina. Cesarstwo we krwi

Matka Nerona w bezwzględnej potyczce o władzę.W 43 roku n.e. po śmierci Kaliguli Agrypina Młodsza zostaje ułaskawiona przez cesarza Klaudiusza i wraca z wygnania do Rzymu. Odzyskuje skonfiskowany dom i majątek, ale spotyka się z otwartą wrogością Messaliny. Cesarzowa oplątuje ją siecią intryg, chcąc pozbyć się rywalki na zawsze. Agrypina nie zamierza się jednak prosto poddać. Pragnie przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo swojemu synowi – Lucjuszowi. Chłopczyk dynamicznie staje się częścią gry o władzę, w której polityka idzie w parze ze spiskami, a seks z przemocą. Ta okrutna rozgrywka skieruje bieg historii na nowe tory i sprawi, że potomni na wieki zapamiętają imię, jakie przyjmie syn Agrypiny.

Szczegóły
Tytuł Agrypina. Cesarstwo we krwi
Autor: Kubicz Michał
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Książnica
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Agrypina. Cesarstwo we krwi w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Agrypina. Cesarstwo we krwi PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • paulina

    Nie jest prosto napisać książkę, której akcja toczy się w starożytnym Rzymie tak żeby trzymała w napięciu, ciekawiła i zgadzała się z faktami historycznymi. Jednak Michałowi Kubiczowi to się udało. Jest ciekawa fabuła, która wprowadza nas w interesujący świat rzymskich elit, gdzie spiski mieszają się z potyczką o władzę. Jest lekkość pióra, która sprawia, że książkę czyta się jednym tchem. I przede wszystkim jest bardzo dobre przygotowanie autora do opisanego okresu i dla mnie jest to główny walor tej książki. Znajdziemy tu dość szczegółowy opis jak Rzym wyglądał za czasów Agrypiny i Nerona, który wprowadza nas w zamierzchłe obyczaje, kulturę, modę i architekturę. Ja dodaję ja do moich Top5 książek, których akcja toczy się w starożytności :)

  • Wiktoria Kurowska

    Gratka dla wszystkich fanów dziejów starożytnego Rzymu. Jestem przekonana, że czytelnicy będą zachwyceni. Do tego książka ebook jest interesującym przyczynkiem do sytuacji dziewczyn w wiecznym mieście. No i główna bohaterka, niejednoznaczna, skomplikowana, wyjątkowo interesująca. Potrafiąca w bardzo niełatwej sytuacji, z niewielką możliwością jakiegokolwiek ruchu, realizować swoje plany. Każdemu, kto lubi niejednoznaczne osobowości, historię, politykę czasem w formie zatrącającej o okrucieństwo, duże emocje - ta książka ebook na pewno przypadnie do gustu. Ja z pełną świadomością mogę ją polecić - podobała mi się wyjątkowo

  • Aga

    Idealnie napisana książka. Idealna lektura a także materiał na film. Polecam.

  • zolzowata_franca

    Za czasów mojej młodości wpadła mi w ręce opowieść "Ja, Klaudiusz", genialne dzieło Roberta Gravesa, które wpłynęło na moje postrzeganie historii starożytnej. Kiedy na stronie Wydawnictwa Książnica dostrzegłam "Agrypinę. Cesarstwo we krwi", zapragnęłam ją przeczytać, by znów móc przenieść się w czasy pełne intryg i zbrodni.Julia Agrypina urodzona w 15 roku n.e. , wnuczka cesarza Augusta, córka Germanika i Agrypiny Starszej, siostra cesarza Kaliguli, matka Lucjusza (Nerona). Oskarżona w 39 roku n.e. o udział w spisku na życie cesarza Kaliguli a także cudzołóstwo, wygnana wraz z siostrą Liwillą na małą wyspę u wybrzeży Italii. Opowieść rozpoczyna się w momencie śmierci Kaliguli. Wraz z siostrą zostają ułaskawione z rąk kolejnego cesarza Klaudiusza. Julia Agrypina wraz z siostrą wracają z wygnania. Od cesarza Klaudiusza Agrypina otrzymuje nieruchomości w Rzymie a także w Kampanii skonfiskowane przez Gajusza Kaligulę, pieniądze, biżuterię a także niewolników. Zamieszkuje w Rzymie wraz z małym synem Lucjuszem, który podczas jej wygnania przebywał u jej szwagierki Domicji Lepidy (matki małżonki cesarza Klaudiusza Walerii Messaliny). Oboje, Agrypina i Lucjusz stają się największymi wrogami Walerii Messaliny, która bojąc o los swoich dzieci, a nade wszystko o to, by Lucjusz w żaden sposób nie miał okazji zostać przyszłym cesarzem, robi wszystko, by usunąć ich ze własnego życia, a najlepiej usunąć ich z powierzchni ziemi. Czasy w Starożytnym Rzymie są niepokojące. Kolejni cesarze kończą swe rządy w nienaturalny sposób, bojąc się o swoje życie. Nikt nie jest pewny swego. Ludzie giną w niewyjaśnionych do końca okolicznościach, zasztyletowani, otruci. W takich to czasach Agrypina walczy wszelkimi metodami o przetrwanie, a kiedy uzmysławia sobie, że jej syn może zostać cesarzem, robi wszystko, by osiągnąć własny cel. Ocenę Agrypiny pozostawiam Wam. Weźcie jednak pod uwagę wszystkie za i przeciw.Michał Kubicz z wykształcenia prawnik, od wielu lat pasjonujący się historią starożytnego Rzymu, nie tylko wydarzeniami, lecz także architekturą, sztuką, obyczajami i religią. Dzięki własnej pasji potrafił stworzyć fascynującą opowieść opartą na faktach, opisującą codzienne życie, lecz też intrygi, patologie, korupcje, sposoby rządzenia, politykę senatu, różnice między bogatym a biednym społeczeństwem, niewolnikami a ludźmi wolnymi, relacje pomiędzy nimi, a także, a może przede wszystkim walkę na śmierć i życie, walkę o władzę nie przebierając w środkach. Uważam, że opowieść bardzo nieźle napisana pomiędzy innymi, przy użyciu starożytnych tekstów źródłowych a także całej masy ebooków opisujących zwyczaje i realia życia w starożytnym Rzymie.Ode mnie nie dowiecie się nic więcej, przeczytajcie sami, z pewnością WARTO!Wydawnictwu Książnica dziękuję za udostępnienie mi tej wartościowej książki.

  • Iwona_C_

    Życie na dworze cesarzy rzymskich nie należało do najlżejszych. Odwieczna potyczka o władzę popychała do kazirodztwa, morderstw i spisków. "Agrypina. Cesarstwo we krwi" to fabularyzowana opowiadanie o dziejach Julii Agrypiny Najmłodszej – córki Germanika, siostry Kaliguli, małżonki Klaudiusza, matki Nerona…Książka rozpoczyna się w momencie, gdy po śmierci Kaliguli, Agrypina powraca z wieloletniego wygnania i powoli odzyskuje majątek i łaskę cesarza a także najistotniejszych w stolicy decydentów. Ma też wielu wrogów. Jednym z największych jest małżonka cesarza Klaudiusza – Messalina. ..."Agrypina. Cesarstwo we krwi" została osnuta wokół wydarzeń, które każdy z nas zna (a przynajmniej powinien znać) z lekcji historii. Starożytny Rzym jawi się tutaj nam jako kraj pełen rozpusty, dekadencji, niepohamowanej chęci do osiągnięcia szczytu władzy. O najwyższą stawkę gra tu każdy – ponieważ przecież laur cesarski to chluba, wielka władza, która nie dla każdego wiąże się z odpowiedzialnością za poddanych. Jak wiadomo, wielu cesarzy nadużywało władzy dla zaspokajania swoich przyjemności i chorych ambicji, nie licząc się z nikim i niczym. Taki właśnie był Kaligula, a potem jego siostrzeniec, Neron...Cała recenzja dostępna jest na stronie: http://www.czytajac.pl/2016/04/michal-kubicz-agrypina-cesarstwo-we-krwi/

  • erka

    Książki historyczną cieszą się od lat moją estymą, szczególnie te wydanawane przez Książnicę.Doskonale wydane, jeszcze nie zdarzył się abym trafił na pozycję która by mi nie odpowiadała.Nie inaczej jest z"Agrypina-miasto we krwi".Jak sam tytuł wskazuje, akcja tego dzieła losy się przede wszystkim w starożytnym Rzymie, a główna bohaterka to Agrypina.Siostra Kaliguli, późniejsza małżonka cesarza Klaudiusza, matka Nerona.Już same postaci, które przewijają się w tej powieści, sprawiają, że pozycję tą czyta się jednym tchem.Dodatkowo autor, wyjątkowo szczegółowo przedstawił życie samej cesarzowej, od momentu narodzin, a także kulisy życia na dworze i w Rzymie, które w owych czasach, było najpotężniejszym miastem na znanym świecie.Podsumowując, książka, jakich wiele, z historią w tle, jednak przedstawiona w taki sposób, że nie sposób się oderwać od lektury.Autor przedstawił wydarzenia, tak, jak sobie wyobraził, jednak bazując na źródłach historycznych, także jego dziełu nie można zarzucić zakłamania, czy ubarwiania faktów.To beletrystyka, lecz na wysokim poziomie i zalecam ją wszystkim fanom intryg, morderstw, życia na cesarskim dworze, a także tym którzy w literaturze cenią barwne postaci, a Agrypina, z pewnością do takich należy.

  • iza

    Powieści historyczne to nie moja kategoria literacka, więc jakie było moje zdziwienie, gdy otworzyłam paczkę z książką " Agrypina.Cesarstwo we krwi". Pierwsze moje skojarzenie; Jak ja dam radę przebrnąć tę opasłą powieść? I tu czekała na mnie niespodzianka. Michał Kubicz pisze tak rozbrajającym stylem, że czytanie utworu było przyjemnością a nie torturą.Zanim przejdę do streszczania fabuły muszę wspomnieć, że opowieść w znacznej mierze oparta jest na faktach autentycznych, a bohaterzy biorcy udział w zdarzeniach są rzeczywistsi. Twórca tworząc utwór korzystał z dostępnych źródeł, lecz jako że opisywane wydarzenia miały miejsce wieki temu, wiele informacji jest niejasnych, niedokładnych i tutaj twórca pobudził własną wyobraźnię i omówił historię według swoich domysłów. Co jest prawdą, a co fikcją twórca, zdradza na końcu książki.Agrypina siostra Kaliguli została przez niego skazana na wypędzenie. Po jego śmierci wróciła do Rzymu dzięki stryjowi, który objął władzę. Na pierwszym miejscu stawiała dobro i ochronę syna, z którym była rozdzielona. Bardzo dynamicznie Agrypina odnalazła sobie wrogów, jedynym jej ratunkiem było zyskanie sprzymierzeńców. Gdy jej się to udało, postanowiła, że jej syn zostanie kolejnym cesarzem. Spełniając to postanowienie była gotowa zrobić wszytko - nawet mordować.Jak dalej potoczyły się dzieje Agrypiny? Czy spełniła własne postanowienie? Jaki spotkał ją los? Początkowo Agrypina zyskała moją sympatię. Po powrocie z zesłania była zagubiona lecz nie miała złych zamiarów. Z czasem jej osobowość uległa ogromnej przemianie. Zaczęła prowadzić intrygi, nieustanna się osobą bez skrupułów, bezwzględną. Jedynym jej celem była władza. Bardzo dynamicznie zmieniłam zdanie o bohaterce, a jej metamorfoza nie przypadła mi do gustu. Jednak spoglądając jakimi intrygami kierowali się ludzie u władzy - nie dziwie się, że Agrypina nieustanna się taka okrutna.Teraz przejdę do politycznej strony powieści. Czasy na których skupił się twórca są bardzo niebezpieczne dla ludzi u władzy. Ciągłe intrygi, spiski, sprzymierzenia a także ciągły lęk o życie sprawiały, że mieszkańcy byli ciągle nieufni, lecz i mściwi. Twórca bardzo dokładnie pokazał jakimi prawami ludzie się kierowali i jak dużą wartość miały pieniądze i władza. Kreacja bohaterów również jest godna uwagi. Twórca nie skupił się na jednej osobie ale na szerszym gronie, nieźle zobrazował poszczególne osoby, dlatego również prosto wczułam się w wydarzenia.Podczas czytania odczuwałam niepokój, gdyż ciężko odgadnąć co planuje autor.Na początku wspomniałam o rozbrajającym stylu autora. Bardzo rzadko zdarza mi się, że czytając powieść, której autorem jest facet - nie odczuwam zmęczenia. Michał Kubicz pisze lekko, lecz nie prosto. Tworzy krótkie, znaczące opisy, które nie przytłaczają, ale pobudzają wyobraźnię. Dialogi są luźnie, naturalne. Dodatkowo tworzy odpowiedni klimat. Potrafi również przykuć uwagę czytelnika i do końca zatrzymać go przy utworze.Na temat fabuły mogłabym pisać i pisać, lecz nie oto chodzi. Nie wszystkie odczucia, spostrzeżenia i przemyślenia można wyrazić w paru słowach. Czasem najlepiej samemu się przekonać."Agrypina. Cesarstwo we krwi" to bardzo dobra, przyjemna w czytaniu powieść. Zalecam ją wszystkim, niezależnie od wieku z naciskiem na osoby, które lubią powieści historyczne albo interesują się dawnymi czasami w ludzkiej historii.

  • Jagódka

    Niby-znana historia, lecz napisana tak, że wciąga zanim się spostrzeżesz. Mnóstwo szczegółów z życia ówczesnego Rzymu, ogrom wiedzy podany w bardzo przystępnej formie. Twórca nie stroni od drastycznych opisów (seks, zabójstwa), proponując jednocześnie wiarygodne wytłumaczenie działań postaci historycznych. Wiemy dużo o Neronie, lecz jego matka jest jeszcze ciekawszą osobowością - to ona przyczyniła się do usunięcia Messaliny i osadziła swego syna na tronie Rzymu.

  • dobrzgra

    Bardzo niezła książka ebook o tym ile trzeba poświęcić aby osiągnąć cel i że do władzy dochodzi się po trupach. Widać, że twórca dysponuje dobrą wiedzą o czasach starożytnych.Od strony beletrystycznej książkę idealnie się czyta, ciężko się oderwać.