Czytaj więcej:
Afganistan. Odpowiedzieć ogniem okładka

Średnia Ocena:Afganistan. Odpowiedzieć ogniem

Afganistan nie może zaznać spokoju: wojny brytyjsko-afgańskie w XIX i XX wieku, krwawa interwencja radziecka lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, wreszcie trwające nad dekadę potyczki islamskich terrorystów z wojskami Paktu Północnoatlantyckiego.Po 11 września 2001 roku, gdy świat wypowiedział wojnę terroryzmowi, interwencja wojsk NATO na Bliskim Wschodzie była tylko kwestią czasu. Podpułkownik Grzegorz Kaliciak trafił do Afganistanu na półroczną misję stabilizacyjną dziesięć lat po atakach na WTC, jako dowódca jednej z baz utworzonych w ramach Międzynarodowych Sił Wspierania Bezpieczeństwa. Przez pół roku musiał mierzyć się z nieustającymi atakami talibów a także nieufnością ludności cywilnej. Polscy żołnierze znaleźli się w samym środku działań wojennych. Regularnie dochodziło do ostrych starć, sytuacja wymagała niełatwych decyzji, doskonałego wyszkolenia, a nierzadko poświęceń. O akcjach polskich żołnierzy stale zbyt mało wie chłopczykowi publiczna."Afganistan. Odpowiedzieć ogniem" to nie tylko bezkompromisowa relacja z misji w regionie objętym permanentnym konfliktem, lecz też wprowadzenie w rzeczywistość polskiej armii.

Szczegóły
Tytuł Afganistan. Odpowiedzieć ogniem
Autor: Kaliciak Grzegorz
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Afganistan. Odpowiedzieć ogniem pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Afganistan. Odpowiedzieć ogniem Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Afganistan. Odpowiedzieć ogniem PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Eric Charles

  Niezwykle szczery przekaz serwuje nam w tych zapisach podpułkownik Grzegorz Kaliciak. Jako żołnierz, który trafił na pole wojny do Afganistan widział wiele i ma znacznie więcej do powiedzenia niż wyuczony dziennikarz. Tego rodzaju opowiadania wywierają na mnie największe wrażenie i emocje. Dzięki tym opowiadaniom dostajemy właściwy obraz sytuacji jaka miała miejsce na bliskim wschodzie. Współczuć możemy jedynie pokoleniom tego narodu, który nie pamiętam prawdziwej wolności. Smutne również są dzieje weteranów wojennych o których nikt nic nie mówi. Straszne rzeczy dzieją się z żołnierzem kiedy przekracza się u niego próg odporności psychicznej. Po szeregu dramatycznych wydarzeniach, taki człowiek już w wolnej ojczyźnie może posiadać syndrom pola potyczki i być już osobą niezdolną do szczęśliwego życia w społeczeństwa. Podpułkownik opowiada dużo szczerych historii z samego Afganistanu, lecz też opowiada o tym co musiały przeżywać rodzinny podczas ich misji. Poruszająca historia, którą musiały przeżywać tysiące rodzin.

 • pawel

  Warto przeczytać. Niezła książka ebook o tematyce Afganistanu i Polskim Wojsku na misji

 • Jonasz Skibicki

  Jedna z lepszych książek, którą przeczytałem o tej tematyce! Mocna dawka wspomnień, realiów a także oddania!

 • Tomasz Danił

  Idealnie napisana książka, interesująca nie można się od niej oderwać. Starczy jeden dzień nie cały i już przeczytana. Pozycja opowiada o losach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie z perspektywy jednego z dowódców. Idealna na upominek dla wielbicieli Wojska Polskiego jak i militariów.

 • Kamil Walkowski

  Są to wspomnienia Podpułkownika Wojska Polskiego Grzegorza Kaliciaka z czasów służby w ramach IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Omawia pomiędzy innymi warunki w jakich nasi żołnierze musieli służyć, przytacza także elementy opowieści innych weteranów afgańskiej misji, wspomina okoliczności w jakich został ranny, a także żołnierzy, którzy zginęli w trakcie tejże zmiany. Poza sprawami stricte wojskowymi, twórca omawia sytuację rodzin żołnierzy, biorących udział w misji poza granicami Polski a także porusza kłopoty weteranów. Wspomnienia są opisywane w sposób tak ujmujący, że nie można się od książki oderwać. Czyta się ją jednym tchem. Gorąco polecam, bo książka ebook relacjonująca trudy naszych żołnierzy na misjach pokojowych jest godna uwagi.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!