7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską okładka

Średnia Ocena:


7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską

Tytułowe 7736 kilometrów to dystans, jaki dzieli Polskę i Koreę Południową. Czy tak odległe kraje może cokolwiek łączyć? Pokażę ci, że niejedno! Nazywam się Mijin Mok, jestem wykładowczynią na Uniwersytecie Wrocławskim i jako „Koreanka” przybliżam kulturę mojej ojczyzny w mediach społecznościowych. A teraz zapraszam cię w czytelniczą podróż po Państwie Spokojnego Poranka. Jeżeli pragniesz wiedzieć, jak wygląda koreańskie randkowanie i jego faza SSEOM, co Koreańczyk ma na myśli, krzycząc „Fighting!”, a także o kim powie, że „ma ciężkie usta”, ta książka ebook z pewnością jest dla ciebie. Dowiesz się z niej również, czym jest uczucie „han” i czy przenika takie produkcje jak „Squid game” i „Parasite”. Poznasz także „gapjil” i „czebol” – słowa klucze, które pozwolą ci rozgryźć słynną koreańską aferę orzeszkową. A to dopiero przedsmak tego, co odnajdziesz w środku – ponieważ kultura Korei nie ogranicza się wyłącznie do K-popu, kimchi i produktów Samsunga!   Mijin Mok – słynna w internecie jako „Koreanka” – to twórczyni słynnego kanału na YouTubie , na którym w zabawny i unikatowy sposób popularyzuje wiedzę o Korei. Ukończyła filologię polską, marketing kultury a także nauczanie języka koreańskiego na Hankuk University of Foreign Studies w Seulu. Do Polski przyjechała na chwilę, lecz została na dłużej i na razie nie zamierza wyjeżdżać. Od 2019 roku uczy języka koreańskiego na Uniwersytecie Wrocławskim, prowadzi też swoją szkołę językową o nazwie Koreania.   Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł 7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską
Autor: Mijin Mok
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Rok wydania: 2022
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki 7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Nikola

    Bardzo fajna książka, dużo interesujących i praktycznych rzeczy a także cudownych ilustracji 🤩💗

  • Aleksandra Gratka

    Ależ to była czytelnicza przyjemność! Jednym z zasadniczych zalet tej pozycji jest wyważenie pomiędzy faktami, ciekawostkami, a atrakcyjnym przekazem, ponieważ czytelnik - idealnie się bawiąc - przyswaja dużo wiedzy na temat Korei. Mijin Mok zajmująco pisze o kulturze, kulinariach, historii, religii, pracy, edukacji, codziennym życiu i popkulturze. Dowiadujemy się np. dlaczego czerwona fasola jest składnikiem tak wielu potraw, a czerwony kolor jest zakazany przy pisaniu imion, dlaczego cyfra 4 jest pechowa, a liczba 22 wręcz przeciwnie, dlaczego nie stawać na progu i jak brzmi szczekanie koreańskich psów. Ze szczególnym zainteresowaniem przeczytałam epizod o edukacji i z zaskoczeniem stwierdzam, że aż tak bardzo się nie różnimy (chociaż u nas uczniowie nie sprzątają szkół i nie tkwią w nich do późnych godzin wieczornych). Korea nieustanna się dla mnie krajem onomatopei, krajem, w którym wizerunek jest bardzo ważny, a hierarchia społeczna i zawodowa jeszcze ważniejsza, krajem z kulturą wysokiego kontekstu i z kulturą pośpiechu. Autorka nie unika bolesnych tematów: wyzysku w pracy, niełatwej sytuacji dziewczyn czy osób LGBT+, wysokiego współczynnika samobójstw. A co jest najlepsze? Że nadrzędnym pomysłem jest szukanie podobieństw pomiędzy naszymi krajami. Okazuje się, że dużo tu analogii, a różnić również potrafimy się pięknie. Poza warstwą merytoryczną, na pochwałę zasługuje oprawa plastyczna - cudowne ilustracje Natalii Zych. Będę do tej książki wracać.