Czytaj więcej:
7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską okładka

Średnia Ocena:7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską

Tytułowe 7736 kilometrów to dystans, jaki dzieli Polskę i Koreę Południową. Czy tak odległe kraje może cokolwiek łączyć? Pokażę ci, że niejedno! Nazywam się Mijin Mok, jestem wykładowczynią na Uniwersytecie Wrocławskim i jako „Koreanka” przybliżam kulturę mojej ojczyzny w mediach społecznościowych. A teraz zapraszam cię w czytelniczą podróż po Państwie Spokojnego Poranka. Jeżeli pragniesz wiedzieć, jak wygląda koreańskie randkowanie i jego faza SSEOM, co Koreańczyk ma na myśli, krzycząc „Fighting!”, a także o kim powie, że „ma ciężkie usta”, ta książka ebook z pewnością jest dla ciebie. Dowiesz się z niej również, czym jest uczucie „han” i czy przenika takie produkcje jak „Squid game” i „Parasite”. Poznasz także „gapjil” i „czebol” – słowa klucze, które pozwolą ci rozgryźć słynną koreańską aferę orzeszkową. A to dopiero przedsmak tego, co odnajdziesz w środku – ponieważ kultura Korei nie ogranicza się wyłącznie do K-popu, kimchi i produktów Samsunga!   Mijin Mok – słynna w internecie jako „Koreanka” – to twórczyni słynnego kanału na YouTubie , na którym w zabawny i unikatowy sposób popularyzuje wiedzę o Korei. Ukończyła filologię polską, marketing kultury a także nauczanie języka koreańskiego na Hankuk University of Foreign Studies w Seulu. Do Polski przyjechała na chwilę, lecz została na dłużej i na razie nie zamierza wyjeżdżać. Od 2019 roku uczy języka koreańskiego na Uniwersytecie Wrocławskim, prowadzi też swoją szkołę językową o nazwie Koreania.   Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł 7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską
Autor: Mijin Mok
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd 7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. 7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Nikola

    Bardzo fajna książka, dużo interesujących i praktycznych rzeczy a także cudownych ilustracji 🤩💗

  • Aleksandra Gratka

    Ależ to była czytelnicza przyjemność! Jednym z zasadniczych zalet tej pozycji jest wyważenie pomiędzy faktami, ciekawostkami, a atrakcyjnym przekazem, ponieważ czytelnik - idealnie się bawiąc - przyswaja dużo wiedzy na temat Korei. Mijin Mok zajmująco pisze o kulturze, kulinariach, historii, religii, pracy, edukacji, codziennym życiu i popkulturze. Dowiadujemy się np. dlaczego czerwona fasola jest składnikiem tak wielu potraw, a czerwony kolor jest zakazany przy pisaniu imion, dlaczego cyfra 4 jest pechowa, a liczba 22 wręcz przeciwnie, dlaczego nie stawać na progu i jak brzmi szczekanie koreańskich psów. Ze szczególnym zainteresowaniem przeczytałam epizod o edukacji i z zaskoczeniem stwierdzam, że aż tak bardzo się nie różnimy (chociaż u nas uczniowie nie sprzątają szkół i nie tkwią w nich do późnych godzin wieczornych). Korea nieustanna się dla mnie krajem onomatopei, krajem, w którym wizerunek jest bardzo ważny, a hierarchia społeczna i zawodowa jeszcze ważniejsza, krajem z kulturą wysokiego kontekstu i z kulturą pośpiechu. Autorka nie unika bolesnych tematów: wyzysku w pracy, niełatwej sytuacji dziewczyn czy osób LGBT+, wysokiego współczynnika samobójstw. A co jest najlepsze? Że nadrzędnym pomysłem jest szukanie podobieństw pomiędzy naszymi krajami. Okazuje się, że dużo tu analogii, a różnić również potrafimy się pięknie. Poza warstwą merytoryczną, na pochwałę zasługuje oprawa plastyczna - cudowne ilustracje Natalii Zych. Będę do tej książki wracać.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!