Czytaj więcej:
186 szwów okładka

Średnia Ocena:



186 szwów

Matka. Czeczenka. Muzułmanka. Droga z Czeczenii do Polski. Dziewczyna o prześlicznych niebieskich oczach. Czeczenka. Muzułmanka. Matka. Czworo dzieci. Wojna."186 szwów" to wzruszająca opowiadanie o macierzyństwie, miłości, odwadze, strachu i cierpieniu. Opowiadanie o kaukaskiej gościnności, rodzinnych więzach, samotnych zmaganiach, potyczce o życie, czeczeńskim honorze, złotym sercu i nadludzkim bólu. Opowiadanie o poszukiwaniu spokoju, dobra, bezpieczeństwa i ciepła. Opowiadanie o siostrzanej relacji dwóch kobiet, które różni niemalże wszystko – pochodzenie, poglądy, wychowanie, język, kultura, religia, a łączy samotne macierzyństwo i życie naznaczone chorobą. Mogłyby nigdy się nie spotkać. Mogłyby nawet nie wiedzieć o swoim istnieniu. Jednak los chciał inaczej. Jak do tego doszło? Co ją tu przywiodło? Jaka była jej droga? Jak powstało jej 186 szwów? Czy wojna się już dla niej skończyła? Co dalej?Ta historia pozwala docenić życie, odnaleźć urok i dobro, ułożyć od świeża swoje priorytety i wyraźnie zobaczyć to, co naprawdę ważne. Zargan znaczy "biegnąca", Anna – "pełna łaski". Dwie kobiety, prawdziwe emocje i siódemka dzieci. Ta opowiadanie musiała powstać! "186 szwów" – poruszająca opowiadanie pełna życia. Od wydawcy:"Jesteśmy pełni podziwu dla Ani i Zargan - za życiowy odwagę i determinację. Za kobiecą, ludzką siłę. Za szczerość. Otwórz serce, a ta książka    zmieni Twoje spojrzenie na świat."Agnieszka Kosowicz, prezeska Fundacji Polskie Forum Migracyjne"To historia pozytywna i wierzę, że zwłaszcza dziś - w dobie globalnej migracji - świadczy o tym, jak na lepsze zmienia ludzi doświadczenie przyjaźni, która zawiązuje się pomimo, z pozoru, nieprzekraczalnych barier kulturowych."Semait Cieplińska, prezeska Fundacji Adulis"Czytając «186 szwów» widziałem oczy Rasula, takie same jak oczy tysięcy dzieci, których dzieciństwo brutalnie i bezpowrotnie odebrała wojna. Łzy Zargan przypominały mi wszystkie matki, małżonki i córki, których dramatycznych historii dane było mi wysłuchać w ciągu dziesięciu lat pracy z uchodźcami. Ta opowiadanie jest z jednej strony wyjątkowa, tak jak niezwykły jest każdy człowiek, a z drugiej - można w niej odnaleźć idealnie uchwyconą uniwersalną tragedię wojny i tragedia uchodźstwa ze wszystkimi ich konsekwencjami. Szczególnie dziś, w dobie rozbudzonych demonów ksenofobii i tendencji nacjonalistycznych taka książka ebook jest kluczowa i potrzebna."Piotr Bystrianin, prezes Fundacji Ocalenie

Szczegóły
Tytuł 186 szwów
Autor: Kaszubska Anna, Nasordinowa Zargan
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd 186 szwów pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. 186 szwów Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

186 szwów PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Rafał Rafalski

  Dynamicznie zwięźle i na temat osoba obdarowana bardzo zadowolona z prezentu do tego książka ebook podobno wciąga.

 • Jacek

  Niełatwa opowieść. Niekiedy trudno się czyta - pod wobec emocjonalnym. Zalecam każdemu kto lubi niebanalne historie..

 • Piotr1103

  zalecam każdemu kto lubi czytać biografie albo historię życia osób nieznanych, jak przezwyciężali ból i cierpienie.

 • niquidia

  Książka ebook która prezentuje siłę kobiety, siłę matki. Czytając 186 szwów byłam wielokrotnie poruszona jak bardzo można być doświadczonym przez życie. Starczy narodzić się w państwie gdzie wojna i strach są codziennością. Historia Zargan nauczyła mnie, że trzeba doceniać, cieszyć się z tego co się ma. 186 szwów potrafi nieraz złapać za serce, wyjątkowo podziwiam dziewczyny takie jak Zargan, które mimo tylu przeciwności losu pozostają silne i zdeterminowane, dla siebie, ale przede wszystkim dla rodziny, dla dzieci. Książka ebook Anny Kaszubskiej czym jest życie normalnych ludzi w obliczu bezlitosnej wojny, to wstrząsa.

 • Tomasz Janaszewski

  Przepiękna, wzruszająca, niebanalna. Niesamowita historia omówiona w łatwy niemniej jednak zapierający dech w piersiach sposób. Książka ebook z serii tych, które pozostają w pamięci. Czuję niedosyt.

 • MagdaFoulkes

  Prześliczna książka ebook o okropnych skutkach wojny, szarpaninie zycia w poszukiwaniu nie tylko spokoju i ciepła lecz i lepszego jutra dla własnych dzieci. Uczy w sposob bardzo brutalny i szczery czym jest zycie w tułaczce, bez dachu ponad głowa, bez medycznej opieki kiedy w ramionach malutkie dzieci. Prezentuje bezgraniczna milosc matki do dzidziusia z ktora kazda z nas moze sie utożsamic. I wszystko to oczami jednej kobiety, oczami Zargan! Prawdziwy wyciskacz łez, prawdziwe zycie uchodźca, żadna fikcja! To książka ebook obowiązkowa. Pani Zargan, śmiało stwierdzę ze jest pani dziewczyna wszystkich dziewczyn i wielka inspiracja! Napewno dla mnie. Utożsamia pani wszystkie wartości ktore cenie w ludziach. Chylę czoła, ze pomimo okrutnosci zycia nie zatraciła pani czułości i człowieczeństwa!Pani Annie zazdroszczę takiego przyjaciela!! I na miłość boska, prosze nam wszystkim zdradzić ten przepis na zdrowe, lśniące włosy!Pozdrawiam obie panie i zycze wspaniałego zycia! Jestem pewna ze książka ebook bedzie odebrana rewelacyjnie!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!