Czytaj więcej:
12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dzieci okładka

Średnia Ocena:12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dzieci

Czasami dzięki zabawnej opowieści trudne sprawy stają się łatwe i zrozumiałe. Znakomici autorzy napisali niebanalną, bez nadęcia i patosu, wyjątkowo ciepłą książkę dla dzieci o ich prawach. Wszystkie prawa spisane są w formie urokliwych historyjek opatrzone pełnymi detali kolorowymi ilustracjami.

Szczegóły
Tytuł 12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dzieci
Autor: Opracowanie zbiorowe
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd 12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dzieci pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. 12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dzieci Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dzieci PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Naj92

  Zarówno ta książka ebook jak i jej siostra - 12 kluczowych opowieści powinny znaleźć się na półce każdej mamy. Czasem trudno rozmawiać z dzieciakami na trudne tematy, a książki te są idealnym ułatwieniem.

 • Beata Stempczyńska

  Dzieci powinny wiedzieć, jakie mają prawa. Lektura kolejnych opowiadań to okazja do dyskusji o tym, co w życiu ważne. Zdecydowanie polecam!

 • Małgorzata Przybysz

  Zalecam rodzicom i nauczycielom, idealny zbiór, pobudza dzieci do myślenia i dyskusji. Opowiadania momentami humorystyczne, momentami poważne czy wzruszające, lecz w każdym calu bliskie sprawom dzieci i bardzo "na czasie". Do tego idealna szata graficzna i mowa bez zarzutu - zrozumiały, ale nie infantylny. Oby więcej takich pozycji!

 • Zwykła Matka

  Jest to książka, która mnie bardzo zaskoczyła. Kiedyś wypożyczyłyśmy z córką w bibliotece inną z tej serii, mianowicie "12 kluczowych opowieści" - Polscy autorzy o wartościach. Nie przebrnęłyśmy przez całą, gdyż okazało się, że nasza dziewczynka jest na nią za mała. Do "12 kluczowych praw" podeszłam zatem bardzo ostrożnie. Najpierw sama ją przejrzałam po czym bardzo dynamicznie przekonałam się, że tym razem będzie zupełnie inaczej. Wytłumaczyłam córci o czym jest książka, że dotyczy bardzo kluczowych tematów. Pozwoliłam, by sama wybrała opowiadania, które mam jej przeczytać. Zaczęłyśmy od historii o dziewczynce marzącej o tańcu w balecie. "Prawo do odpoczynku, czyli o tym, jak Dominika zapragnęła tańczyć" - Liliany Fabisińskiej. Książka ebook zawiera dużo świetnych opowiadań, z których każde wywołuje dużo emocji. Dzieciakom w sposób bardzo przystępny tłumaczy dużo zawiłych i bardzo kluczowych życiowych problemów, a nam dorosłym uświadamia jak czasem niewiele potrzeba by pomóc innym. Jest to jeden z tych tytułów, który powinien znaleźć się w naszych domowych biblioteczkach! "12 kluczowych praw" to pozycja bardzo poważna, jednocześnie bardzo przystępna. Czasem my dorośli, zarówno rodzice jak i nauczyciele, zastanawiamy się jak wytłumaczyć dzidziusiowi niektóre sprawy tak, by coś z tego zrozumiały. Ta książka ebook zdecydowanie przychodzi nam z pomocą! Do tego wydanie jest piękne, a lista polskich autorów, których opowiadania są w niej zamieszczone mówi sama za siebie! Dzieci mają własne prawa, których czasem nie do końca są świadome. Książka ebook ta wywołuje dużo emocji, czasem śmiechu, lecz to co najistotniejsze - skłania do refleksji i zapoczątkowuje dużo rozmów z naszymi dziećmi. Więcej na blogu Zwykłej Matki

 • Recenzje Kiti

  Gdy ujrzałam w zapowiedziach książkę ,,12 kluczowych praw. Polscy autorzy o prawach dzieci" wiedziałam, że będę musiała ją mieć. ,,12 kluczowych opowieści" już nad rok zajmuje honorowe miejsce w domowej biblioteczce.Książka to zestaw 12 opowiadań polskich pisarzy. Własną cegiełkę dołożyli taki autorzy, jak Anna Onichimowska, Eliza Piotrowska, Joanna Krzyżanek, Anna Sójka, Maria Ewa Letki, Liliana Fabisińska, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Agnieszka Stelmaszyk, Renata Piątkowska, Maria Szarf, Zofia Stanecka, Marcin Pałasz. Jak widać, dużo tutaj słynnych nazwisk. Pisali o niemal do równouprawnienia, do utrzymywania kontaktów z rodzicami, do wyrażania własnych poglądów opinii i emocji, o niemal do prywatności, do informacji, do życia bez przemocy, do adopcji, o niemal do opieki lekarskiej, do właściwych warunków i godnego życia, do nauki, do odpoczynku a także o niemal do ochrony przez wyzyskiem.Książka jest bardzo kluczowa i cieszę się, że odnalazła własne miejsce na polskim rynku wydawniczym. Choć niektóre prawa są trudne, wszystkie opowieści zostały spisane w sposób lekki i przystępny dla dzieci. Całość uświetniają świetne, kolorowe ilustracje. Na niektórych stronach mogłyby być nieco jaśniejsze, poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń. Dzieci powinny wiedzieć, jakie mają prawa. Cieszę się, że powstała tego typu publikacja. Została ona wydana bardzo starannie, w sztywnej oprawie. Idealnie nadaje się do wielokrotnego czytania.,,12 kluczowych prawd. Polscy autorzy o prawach dzieci" to ładne, kluczowe opowieści polskich autorów. W historiach przewijają się prawa człowieka, o których najmłodsi powinni wiedzieć. Książka ebook zdecydowanie warta polecenia!Moja ocena: 6/6

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!