Czytaj więcej:
10 opowieści o bajecznej treści okładka

Średnia Ocena:10 opowieści o bajecznej treści

Te cudowne bajeczki wprowadzają dzieci w magiczny świat, w którym bohaterowie przeżywają interesujące przygody i wszystko może się wydarzyć...- każde dzidziuś z zapartym tchem będzie śledzić dzieje wyjątkowych postaci.

Szczegóły
Tytuł 10 opowieści o bajecznej treści
Autor: Michałowska Tamara
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Siedmioróg
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd 10 opowieści o bajecznej treści pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. 10 opowieści o bajecznej treści Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

10 opowieści o bajecznej treści PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Agusiek

    Te wyjątkowe bajki wciągają bez reszty, a przy tym uczą. Moja córka przepadła bez reszty - prosi o czytanie tej książki kilka razy dziennie! I z wypiekami na buźce śledzi idealnie już sobie słynne przygody Źrebaczka Maczka, Zielonego Kapelusza, czy bałwanka... Z tą książeczką nie sposób się nudzić!

  • Anna Sikorska

    Tamara Michałowska zabiera małych czytelników w świat wyjątkowych postaci: małej dobrej czarownicy zmieniającej własne otoczenie, pracowitym słowiku tworzącym chór ze zwierząt zainteresowanych śpiewaniem, poszukiwaczy jesiennych skarbów, wężu spełniającym marzenie o uczestnictwie w wyścigu kolarskim, mrówkach i pszczołach odkrywających, że wszyscy są potrzebni i nawzajem się uzupełniają pozwalając roślinom na łące rosnąć i dojrzewać, chochliki naprawiające księżyc, zającu pomagającemu bałwanowi, który chce być blisko dzieci, troskliwej matce i kurze latającej do Księżyca, wyrozumiałym władcy, strajkujących wilkach, nieposłusznym źrebaczku i dziwacznych przepisach dotyczących imion. Dziesięć ciekawych i pouczających opowieści podsumowuje historia pisarza i postaci z bajek, które przez małą dziewczynkę piszącą po ebookach i bazgrolącą po ilustracjach straciły pracę. Autorowi musiał coś zrobić z problemem, jakim były nieinteresujące stare imiona bohaterów. Pozmieniał je i wysłał do odmienionych książek.„10 opowieści o bajecznej treści” to idealna czytanka dla przedszkolaków a także uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Dzieci dzięki postaciom mogą się przyjrzeć swóim problemom, przygodom a także przeżyć je z ciekawymi bohaterami książki. Ciekawe ilustracje przyciągają wzrok dziecka.

  • dobrerecenzje.pl

    Wielu z Was spotkało się już z wyrażeniami: „10 przepisów na pizze”, „10 sposobów na wiązanie buta” czy „10 historii związanych z Warszawą”. Wiecie zatem, że bardzo nierzadko można tam znaleźć sporą ilość interesujących informacji. Tym razem czas na tytułowe „10 opowieści o bajecznej treści”. Przedstawiona książeczka, jak sama nazwa wskazuje, zawiera dziesiątkę, a nawet jedenastkę (licząc bonusik) historyjek dla dzieci. Nie są to odświeżane słynne nam baśnie, lecz opowiadania z bardzo klarownie przedstawionymi morałami. Kto zna „Zielony Kapelusz”, „Wilki protestują”, lub bajkę „O wężu, który został kolarzem”? Zakładam, że nikt i dlatego spróbuję chociaż troszeczkę przybliżyć jak wygląda ostania ze wspomnianych opowiastek. Cała historia naszego węża zaczyna się od marzeń o kolarstwie, rywalizacji i jak najszybszym pojawianiu się na mecie. A jak wiecie przecież, marzenia to silne narzędzia. Pewnego razu wąż Ssyczek ma okazję skorzystać z pozostawionego przez uczestnika wyścigu roweru. Gdy już wsiada na siodełko i rusza jest najszczęśliwszym wężem na świecie. Wyprzedza wszystkich zawodników w pokazowym stylu i gdy już zbliża się do mety, uświadamia sobie, że widział tylko jak przyspieszać i nie potrafi zahamować. Przez brak owej umiejętności, szansa wygrania prestiżowego rajdu kończy się fiaskiem. Wąż wyjechał z trasy i zatrzymał się dopiero za podium, za stoiskami do obsługi zawodów, za ostatnimi domkami w miasteczku, aż odnalazł się na leśnej drodze. A morał z bajki jest taki: „Aby być mistrzem w jakiejś dziedzinie, trzeba się najpierw wszystkiego nauczyć”.Książka pokazuje barwne i przykuwające wzrok obrazki. Niekiedy aż trudno jest się skupić na czytaniu nie oglądając wcześniej przedstawionej na tej samej stronie grafiki, dzięki czemu ma w sobie wartość nie tylko merytoryczną i naukową, lecz też wizualną. Odnoszę wrażenie, że bajki spisane są językiem, który niekoniecznie może być zrozumiany przez małe dzieci, przez co nie omieszkają wielokrotnie zadawać pytań w stylu „Co oznacza to słowo?”. Autorka pokazuje na deser opowieść bonusowe o tytule „Bezrobotne postacie z bajek”, które jest bardzo zabawne i spodoba się nie tylko dzieciakom (występują tam Murzynek B., Słoń T., G. który idzie przez w., a także dużo więcej). Sama okładka nie do końca pokazuje to, czego czytelnik może się spodziewać w opowiadaniach.Moja ocena 8/10.Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!