Czytaj więcej:
Maladie i inne opowiadania okładka

Średnia Ocena:Maladie i inne opowiadania

Najlepsze z najlepszych. Barwne i przewrotne.   Zbiór zawiera dziesięć opowiadań Andrzeja Sapkowskiego pisanych w różnorakich okresach życia i poruszających tematy czasem bardzo od siebie odległe. Jest więc i typowa fantasy, i SF, i political fiction, a groza bywa rozładowywana przez żart bądź literacką aluzję. Wszystkie z nich poprzedzone zostały przedmowami, w których Sapkowski dowcipnie omówił tajniki własnego warsztatu i okoliczności, w jakich owe opowiadania powstawały. Tom zatytułowano: "Maladie", ponieważ jak sam twórca twierdzi: "»Maladie« jest moim ulubionym opowiadaniem. Jest i już". "Sapkowski ma fenomenalny dar narracji, wymyślania sensacyjnych wydarzeń, tworzenia sugestywnego nastroju. Tudzież błyskotliwe, z lekka cyniczne poczucie humoru: trzeźwiące, pozwalające tropić mniej albo bardziej zakamuflowane kpinki, odniesienia i cytaty." "Polityka"   "Świetnie się go czyta, idealnie potrafi zawrócić w głowie wartką akcją, byskotliwymi dialogami i niewymuszonym humorem." "Playboy"   "Wdzięczną zabawę archaizmami doprowadził do perfekcji, a w dziedzinie dialogów nie ma dzisiaj nikogo, kto mógłby się z nim równać." "Newsweek"   "To mieszanka czystej fantasy, cierpkiego humoru i intelektualnego dyskursu." "Time""Opowiadanie powstało w wyniku fascynacji mitem arturiańskim i jest typowym przykładem tzw. retellingu, podgatunku fantasy, polegającego na odmiennym spojrzeniu na klasyczną baśń, legendę albo mit. »Maladie« ukazało się drukiem w »Nowej Fantastyce« w grudniu 1992. Nim się ukazało, odleżało na redaktorskim biurku równy rok. Plotka głosi, że redaktor miał z tekstem zagwozdkę – nie wiedział, co to, do jakiej konwencji to zakwalifikować. Ani to SF, ani to fantasy – ponieważ ani w tym smoków, ani elfów, ani Conana, ani wiedźmina..." Andrzej Sapkowski

Szczegóły
Tytuł Maladie i inne opowiadania
Autor: Sapkowski Andrzej
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: SUPERNOWA-Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Maladie i inne opowiadania pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Maladie i inne opowiadania Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Maladie i inne opowiadania PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • evah102

  Wciągająca, jak wszystkie książki Sapkowskiego. Zalecam

 • Anonim

  Spakowski daje radę jak zawsze. Małżonka się aż momentami trochę obawiała ;-)

 • Monika Kacperczyk

  Książkę kupiłam dla syna który jest wielbicielem Sapkowskiego. Mam nadzieję że będzie mu się podobać.

 • s.oberbek

  nie jest zła

 • anonymous

  "W leju po bombie". "Bitewny pył". I inne - wspaniałe opowiadania. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana pióra Sapkowskiego.

 • Łukasz Ryński

  Kupiłem tylko ze względu na opowiadania wiedźmińskie. Polecam.

 • eawle

  Sapkowski jest mistrzem

 • Anka

  Rewelacyjne opowiadania, do których trudno jest nie wracać. Ja, podobnie jak autor, najbardziej lubię "Maladie". Gorąco zalecam wszystkim, którzy chcielby spojrzeć na autora "Wiedźmina" z trochę innej strony.

 • Mariusz Boruciński

  Zbiór opowiadań Andrzeja Sapkowskiego ze genezą wszystkich z nich.W zestawie znajdujemy zarówno opowieści wiedźmińskie jak i te kocie...Mistrzowskie "Coś się kończy, coś się zaczyna", "Droga, z której się nie wraca", "Maladie" to kwintesencja klimatu autora."Muzykanci", "Złote popołudnie" niejako stoją po drugiej stronie - tej kociej i to nie przypadło mi absolutnie do gustu......krótki "Spanienkreuz" - jest nijaki.Opowiadanie z czarownicami w tle - " Wydarzenie w Mischief Creek", kosmiczny "Bitewny pył", surrealistyczne "W leju po bombie" a przede wszystkim "Tantaradei!"zagrały Sapkowskim zupełnie na inną nutę - bardzo pozytywną "melodię".Całość 7/3.7 majstersztyków, 3 "kocie" nuty = cztery gwiazdki i pozycja obowiązkowa dla fanów polskiego fantastycznego, literackiego świata.

 • Mateusz Kowalski

  Andrzej Sapkowski to już niemal instytucja w dziedzinie prozy fantasy. Tym razem wielbiciele pisarstwa Sapkowskiego zostali obdarowani zestawem dziesięciu opowiadań. Po raz następny przekonujemy się o genialnym warsztacie pisarskim Andrzeja Sapkowskiego. Dla fanów kunsztu Sapkowskiego pozycja obowiązkowa.

 • Hubert Cypriański

  Zastanawiam się, czy jest jakiś fan fantasy który nie czytał mistrza Sapkowskiego. Maladie i inne opowiadania Sapkowskigo, to absolutny must read i must heavy każdego fana prozy fantastycznej! Znajdziemy tu mix gatunków: fantasy, science fiction, political fiction. Prawdziwa gratka, zalecam

 • raziel88ck

  Ciekawy zestaw opowiadań, aktualizacja "Coś się kończy, coś się zaczyna", napisanych przez Andrzeja Sapkowskiego. Oceniam go na tyle, bo większość jego utworów przypadła mi do gustu. Przy okazji zalecam wszystkim tym, którzy docenili jego powieści, takie jak sagę o wiedźminie, czy trylogię husycką. Dzięki niniejszej antologii możemy nie tylko przeżyć kilka emocjonujących przygód, lecz i przekonać się na ile wszechstronnym pisarzem jest sam autor. Moimi faworytami bezsprzecznie są takie dzieła jak w "Leju po bombie", "Coś się kończy, coś się zaczyna" a także "Złote popołudnie". Najmniej lubianymi zaś "Spanienkreuz" a także "Tandaradei!". Reszta niezła a także godna polecenia.

 • gornargak

  Maladine i inne opowiadania to bardzo przyjemny zbiorek od Sapkowskiego. Czego innego można było się spodziewać po polskim mistrzu fantastyki. Świat przedstawiony w tych paru opowieściach jest wyjątkowo barwny, pełen dopracowanych postaci. Dzięki tej książce pdf przeżyjemy dużo różnorodnych, lecz jakże barwnych przygód. Każda z nich bezgranicznie wciąga i trzyma w napięciu do samego końca. Aż chce się więcej...

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!